Lucia Lauková Rôzne

Vnuk Karola Spišáka žne úspechy: Samuel sa so svojím filmom zúčastní festivalu v Cannes

Veľký úspech so svojím filmom zožal Samuel Spišák na prestížnej súťaži v americkej Atlante. Spomedzi 130 filmov z celého sveta zaujal na toľko, že si odniesol prestížne ocenenie a zaradili ho aj do filmového festivalu v Cannes.

Ilustračný obrázok k článku Vnuk Karola Spišáka žne úspechy: Samuel sa so svojím filmom zúčastní festivalu v Cannes
Zdroj: Dnes24.sk

Samuel Spišák ako víťaz minuloročnej filmovej súťaže Bratislava 48 Hour Film Project “Ďakujem za krásne sviatky” z produkcie “Na Kolene Production” sa 5. marca zúčastnil filmového festivalu Filmapalooza 2016 v americkej Atlante. Informoval nás o tom Roman Hatala z Bratislava 48 Hour Film Project. „Filmapalooza je vyvrcholením celej súťaže 48 Hour Film Project. Na prestížnej súťaži v Amerike sa zúčastnilo vyše 130 krátkometráž­nych filmov teda víťazov zo 130 miest z celého sveta,“ uviedol Hatala.

Ako ďalej uviedol Hatala práve víťazstvo zabezpečilo Samuelovi postup do celosvetového kola na takzvanú Filmapaloozu, kde súťaži o miesto absolútneho víťaza a možnosť zaradenia do programu filmového festivalu v Cannes. „Heslo nie je doležité vyhrať, ale zúčastniť sa, v tomto prípade nepadlo na úrodnú pôdu, keďže film Samuela Spišáka “Ďakujem za krásne sviatky” vyhral 2. miesto spomedzi všetkých, získal čestné uznanie v kategórii “Najlepší scenár” a bol, ako jeden z mála, zaradený aj do sekcie krátkometrážnych filmov v rámci prestížneho filmového festivalu v Cannes, kde bude reprezentovať nielen 48 Hour Film Project, ale najmä slovenské talenty, ktorých doma nemáme malo,“ povedal Hatala z Bratislava 48 Hour Film Project.

Ocenený film si môžete pozrieť v priloženej galérii!

Foto: Roman Hatala

Vnuk Karola Spišáka žne úspechy: Samuel sa so svojím filmom zúčastní festivalu v
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM