VIDEO: Rodák z Nitry, Samuel Buček, hviezdou zápasu proti USA

Slovenská reprezentácia do 20 rokov sa nenechala zastrašiť obhajcom titulu. Tesne pred koncom zápasu k tomu prispela fenomenálna akcia nitrianskeho rodáka.

Lucia Šútorová

S týmto americká reprezentácia na šampionáte, na ktorom obhajuje zlato, asi nerátala. Slovákom sa podarilo zdolať úradujúceho juniorského majstra sveta 3:2. Proti druhej zámorskej hokejovej veľmoci podali Slováci úplne iný výkon ako proti Kanade, s ktorou prehrali 0:6.

Autorom víťazného gólu sa stal odchovanec nitrianskeho hokeja, Samuel Buček, ktorý predviedol parádnu individuálnu akciu. Okrem toho si pridal asistenciu pri dvoch góloch Filipa Krivošíka.

Chválami nešetrí ani oficiálny web IIHF, ktorý ocenil aj prácu celého tímu. 19-ročný odchovanec rodák z Nitry pre oficiálny web šampionátu opísal svoje víťazné sólo.„Nakorčuľoval som dovnútra a naznačil strelu, na čo obranca skočil. Obišiel som bránku a gólman strelu zastavil, ale potom som zbadal voľný puk a jednoducho som ho tam poslal,“ opísal akciu slovenský reprezentant Samuel Buček na webe IIHF.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame