Viacnásobná radosť: Vlani prišlo v pôrodnici v Nitre na svet 24 dvojičiek

Vlani sa narodilo v nitrianskej nemocnici 1702 detí. Niektorí rodičia sa tešili z dvoch potomkov naraz.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Viacnásobná radosť: Vlani prišlo v pôrodnici v Nitre na svet 24 dvojičiek
Zdroj: TASR

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa v minulom roku narodilo 1702 detí, čo je o 85 detí menej ako v predchádzajúcom roku. Z celkového počtu vlani narodených detí bolo 885 chlapcov a 817 dievčat.

„Matrika zapísala aj tri deti narodené v domácom prostredí a 24 viacpočetných pôrodov. Osemkrát sa narodili dvaja chlapci, šesťkrát dve dievčatá a desať dvojičiek bola kombinácia chlapec a dievča,“ informovala Ľudmila Synaková z nitrianskeho mestského úradu.

Najpoužívanejšími mužskými menami v minulom roku boli Jakub, Samuel, Michal, Tomáš a Adam. Za nimi nasledujú Matej, Lukáš, Filip, Patrik a Oliver. Rebríček popularity ženských mien viedli zhodne Ema, Nina a Eliška. Za nimi nasledovali Hana, Mia, Natália, Viktória, Sofia a Nela. Desiatku najobľúbenejších mien uzatvára Tamara.

Rodičia dávali svojim deťom aj netradičné mená. V Nitre sa tak narodili Taras, Trifon, Elias a Junior, rovnako ako Amia, Aria, Tamia, Samara, Eskáda a Asu. „V kurze je aj pomenovávanie detí dvomi krstnými menami. V prípade mužských mien matrika zapísala mená Damian Rastislav, Samuel Marián, Denis Samuel, pri ženských menách Olívia Liliana, Vanesa Veronika, Mia Ema, Viera Liliana,“ skonštatovala Synaková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR