Lucia Lauková Správy

Veľké poďakovanie Tiborovi Kutálkovi: HK Nitra chystá ceremoniál pred zápasom

Vlani v novembri sa miláčik nitrianskych tribún rozlúčil s hokejovou kariérou. V drese Nitry stál pri zrode mnohých víťazstiev.

Ilustračný obrázok k článku Veľké poďakovanie Tiborovi Kutálkovi: HK Nitra chystá ceremoniál pred zápasom
13
Galéria
Zdroj: TASR

Úvod domáceho zápasu HK Nitra s mužstvom Dukla Trenčín v utorok 8. januára bude mať slávnostný nádych. Pred zápasom, ktorý sa začína o 18.00 hodine nitriansky klub spolu s fanúšikmi poďakujú Tiborovi Kutálkovi. Miláčik nitrianskych tribún ukončil vlani v novembri hráčsku kariéru. Dôvodom boli dlhodobé problémy s chrbtom.

„Tri sezóny pôsobil aj v Nitre a pred zápasom s Duklou Trenčín (8.1. od 18.00) mu klub pripravil krátky ceremoniál s poďakovaním,“ píše HK Nitra na klubovom webe.

Za Nitru podľa klubu odohral 122 zápasov základnej časti, strelil 31 gólov, prihral na 37, v play-off nastúpil v drese Nitry na 37 zápasov, dal 12 gólov a zaznamenal 14 prihrávok. „Pamätné sú najmä jeho výkony v majstrovskom play-off 2016. V semifi­nálovej sérii proti Zvolenu, ktorá sa hrala na sedem zápasov, dal gól v piatich z nich. Presné zásahy mu pribudli na konto aj v prvom a druhom zápase zlatej finálovej série proti Banskej Bystrici,“ vymenúva klub HK Nitra.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Ako ďalej uvádza klub na svojej stránke, okrem toho strelil Tibor Kutálek víťazný gól v domácom zápase so Stavangerom, ktorý rozhodol o víťazstve Nitry v skupine CHL.

Foto: ilustračné

FOTO: Momenty Tibora Kutálka v drese HK Nitra
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM