Lucia Šútorová Kultúra

Vanda z Nitry naštartovala kariéru v Argentíne: Singel jej vydalo tamojšie vydavateľstvo

Rodáčka z Nitry sa so svojou hudbou presadila v Argentíne. Videoklip k novej skladbe nakrúcala v San Telmo, v starej a turisticky vyhľadávanej štvrti Buenos Aires.

Zdroj: YouTube.com

Rodáčka z Nitry Vanda po takmer dvoch rokoch prichádza s novou skladbou 7 Lunas. Symbolicky ňou uzatvára éru albumu Valor. „Trvala 3 roky, bola dlhá, skladba 7 Lunas na ňu nadväzuje, pretože stále zostávam verná elektro-popu, no akoby som zacítila nejakú novú energiu na novú tvorbu,“ vysvetľuje speváčka.

To nie je jediná novinka. Vanda so svojim singlom 7 Lunas odštartovala jej argentínsku hudobnú kariéru, pretože pieseň vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Secsy Music so sídlom v Buenos Aires.

„Rokovali sme s viacerými labelmi, ale tento sa nám pozdával najviac, preto som veľmi rada, že sme sa dohodli na spolupráci. Teším sa o to viac, že je to prvýkrát, čo som pod vydavateľstvom a nebudem si vydávať veci sama. Je to super. Hlavne preto, že tím ľudí okolo mňa sa zväčšuje a to je pre mňa najdôležitejšie,“ prezradila Vanda.

O čom je pieseň?

Text aj hudbu k novinke napísala speváčka spoločne so svojím priateľom Valentinom, ktorý bol hlavný dôvod jej odchodu do Argentíny, kde nedávno získala povolenie na dlhodobý pobyt.

Viac o samotnom texte prezradila jeho spoluautorka. „Skladba je fikcia, nie je tam nič reálne. Je o dievčati, ktoré ide v noci lesom, stále hlbšie a hlbšie, až príde na magické miesto, začne tancovať, dostane sa akoby do tranzu a v závere sa zmení na les,“ opisuje Vanda vizuálny text piesne 7 Lunas.

„Inšpirácia prišla ani neviem ako. Začala som si hrať nejaké akordy a zrazu mi napadlo, že chcem písať o niečom magickom a mysterióznom,“ dodáva speváčka.

Byt premenili na džunglu

Atmosféru umocňuje hudba a videoklip. „Hudobne sme sa s Vale snažili napodobniť zvuky nočného lesa, takže keď si pozriete video, všetko vás vtiahne do tejto atmosféry.“ Videoklip sa nakrúcal v Buenos Aires, v starej a turisticky vyhľadávanej štvrti mesta s názvom San Telmo. „Tím tam našiel starý bytový dom s pavlačami a s množstvom rôznych rastlín, pričom ďalšie sme ešte priniesli, takže to tam vyzeralo ako v botanickej záhrade a v klipe sa zdá, že sme v džungli,“ opisuje Vanda nakrúcanie, ktoré zabralo kreatívnej partii 10 hodín.

Speváčku v najbližších dňoch čakajú vystúpenia pre verejnosť a na rôznych firemných akciách, venovať sa bude aj promu nového singla a najmä príprave koncertného sólo setu.

Vanda z Nitry naštartovala kariéru v Argentíne: Singel jej vydalo tamojšie vydav
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie