V zastupiteľstve v Nitre sa vymení polovica poslancov: ZOZNAM nezvolených kandidátov

Do poslaneckých lavíc sa v Nitre vráti polovica súčasných poslancov. Pozrite si zoznam kandidátov na poslancov, ktorí neboli zvolení.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V zastupiteľstve v Nitre sa vymení polovica poslancov: ZOZNAM nezvolených kandidátov
Zdroj: Dnes24.sk

V 31-člennom nitrianskom mestskom zastupiteľstve bude v nasledujúcom volebnom období pôsobiť 21 nezávislých poslancov. Voliči svoj hlas odovzdali 11 nezávislým poslancom a 11 nezávislým poslancom Tímu Hattas. Medzi zvolenými poslancami je aj novozvolený primátor Marek Hattas, ktorého by mal v zastupiteľstve nahradiť poslanec Ján Vančo za koalíciu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sloboda a Solidarita (SaS), Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemo­kratické hnutie (KDH).

Polovica poslancov ostáva

Koalícia tak obsadí namiesto piatich šesť poslaneckých kresiel. Troch zástupcov bude mať koalícia Smer-SD, Slovenská národná strana (SNS). Do zastupiteľstva sa podľa zápisnice mestskej volebnej komisie dostala aj jedna poslankyňa za stranu NOVA.

V mestskom zastupiteľstve bude sedem žien a 24 mužov. Poslanecké mandáty obhájilo 15 súčasných poslancov. Do zastupiteľstva sa neprebojoval súčasný primátor Jozef Dvonč, ktorý po 12 rokoch končí aj na primátorskom poste. V zozname voličov bolo zapísaných 68 698 voličov, celková účasť dosiahla 43,11 percenta. V predchádzajúcich komunálnych voľbách v roku 2014 predstavovala volebná účasť 26,49 percenta.

Zoznam nezvolených kandidátov na poslancov do MsZ v Nitre

Volebný obvod 1:

  • Roland Kečkéš, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH ( 178 hlasov)
  • Ján Kecskés, ĽS pevnosť Slovensko (137 hlasov)
  • Ladislav Németh, STS (23 hlasov)
  • Nikoleta Šimáková, Smer – SD, SNS (70 hlasov)

Volebný obvod 2:

  • Ján Vančo, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (1163 hlasov) – náhradník
  • Ivan Janček, nezávislý kandidát, (1095 hlasov)
  • Jozef Dvonč, Smer-SD, SNS (907 hlasov)
  • Ondrej Šedivý, Smer-SD, SNS (704 hlasov)
  • Martin Hetényi, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (634 hlasov)
  • Lívia Šumichrastová Smer-SD, SNS ( 633 hlasov)
  • Tibor Ujlacký, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (571 hlasov)
  • Ivan Juhás, nezávislý kandidát (556 hlasov)
  • Ján Csillag, nezávislý kandidát (522 hlasov)
  • Jaroslav Maček, Smer-SD, SNS (521 hlasov)
  • Martin Chudík, nezávislý kandidát (471 hlasov)
  • Peter Božík, Smer-SD, SNS (465 hlasov)
  • Jozef Trandžík, Smer-SD, SNS (462 hlasov)
  • Róbert Sitár, nezávislý kandidát (458 hlasov)
  • Tibor Zelenický, nezávislý kandidát (428 hlasov)
  • Denisa Branikovičová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (394 hlasov)
  • Pavol Peťovský, nezávislý kandidát (378 hlasov)
  • Jozef Hrozenský, nezávislý kandidát (311 hlasov)
  • Michal Šimonek, nezávislý kandidát (305 hlasov)
  • Veronika Gabčíková, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (239 hlasov)
  • Marta Chudíková, nezávislý kandidát (226 hlasov)
  • Ladislav Mášik, NOVA (204 hlasov)
  • Juraj Vajda, ĽS Pevnosť Slovensko (191 hlasov)
  • Viera Kovanová, nezávislý kandidát (160 hlasov)
  • Michal Stojka, NAJ- Nezávislosť a jednota (148 hlasov)
  • Dušan Janek, KSS (145 hlasov)
  • Rudolf Rákoci, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (82 hlasov)

Volebný obvod 3:

  • Alexandra Bernáthová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (514 hlasov)
  • Miroslav Tvrdoň, Smer-SD, SNS (460 hlasov)
  • Michal Obtulovič, nezávislý kandidát (367 hlasov)
  • Dušan Káčer, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (362 hlasov)
  • Štefan Hajaš, nezávislý kandidát (359 hlasov)
  • Slavomír Turčáni, nezávislý kandidát (289 hlasov)
  • Ivan Kučera, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (272 hlasov)
  • Juraj Gajdoš, ĽS Pevnosť Slovensko (178 hlasov)
  • Zuzana Uhríková, ĽS Pevnosť Slovensko (171 hlasov)

Volebný obvod 4:

  • Dominika Hlavinová Tekeliová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (1331 hlasov)
  • Ľubomír Moravčík, Smer-SD, SNS (1267 hlasov)
  • Martin Nemky, Smer-SD, SNS (1153 hlasov)
  • Tomáš Holota, nezávislý kandidát (1135 hlasov)
  • Marta Miklošková, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (1095 hlasov)
  • Miroslav Kováčik, Smer-SD, SNS (1050 hlasov)
  • Jaroslav Hlavačka, Smer-SD, SNS (1024 hlasov)
  • Ľubomír Martinka, nezávislý kandidát (994 hlasov)
  • Lukáš Martiška, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (966 hlasov)
  • Stanislav Vereš, nezávislý kandidát, (949 hlasov)
  • Peter Stehlík, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (925 hlasov)
  • Martin Benkovič, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (888 hlasov)
  • Eva Hudecová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (746 hlasov)
  • Štefan Paulov, nezávislý kandidát (746 hlasov)
  • Martin Ballay, Smer-SD, SNS (686 hlasov)
  • Peter Bulla, nezávislý kandidát (668 hlasov)
  • Milan Lapšanský, Smer-SD, SNS (632 hlasov)
  • Mikuláš Dunda, Smer-SD, SNS (528 hlasov)
  • Peter Karas, ĽS Pevnosť Slovensko (463 hlasov)
  • Lenka Gažová, ĽS Pevnosť Slovensko (442 hlasov)
  • Dušan Šutka, Smer-SD, SNS (436 hlasov)
  • Patrik Šimek, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (377 hlasov)
  • Pavol Leštinský, KSS (295 hlasov)
  • Marek Rašovský, Národná koalícia (276 hlasov)

Volebný obvod 5:

  • Branislav Diďák, nezávislý kandidát (675 hlasov)
  • Ľuboš Török, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (645 hlasov)
  • Milan Burda, Smer-SD, SNS (593 hlasov)
  • Štefan Klačko, Smer-SD, SNS (573 hlasov)
  • Marian Krivošík, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (566 hlasov)
  • Mária Mičíková, nezávislý kandidát (537 hlasov)
  • Lukáš Hnilica, nezávislý kandidát (531 hlasov)
  • Jozef Tatár, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (449 hlasov)
  • Miroslav Mikulášik, Smer-SD, SNS (399 hlasov)
  • Ľubomír Kleštinec, Smer-SD, SNS (371 hlasov)
  • Stanislav Dolež, nezávislý kandidát (353 hlasov)
  • Miroslav Trnkus, ĽS Pevnosť Slovensko (269 hlasov)

Volebný obvod 6:

  • Katarína Kompasová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (996 hlasov)
  • Zdenek Studený, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (976 hlasov)
  • Renáta Kolenčíková, nezávislý kandidát (767 hlasov)
  • Eva Antošová, Smer-SD, SNS (717 hlasov)
  • Igor Demo, nezávislý kandidát (638 hlasov)
  • Kristián Čehmánek, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (622 hlasov)
  • Marek Ďuran, Smer-SD, SNS (528 hlasov)
  • Ivan Kocúr, nezávislý kandidát (447 hlasov)
  • Vlasta Klbiková, nezávislý kandidát (391 hlasov)
  • Vladimír Varga, ĽS Pevnosť Slovensko (235 hlasov)
  • Rastislav Horňák, Strana moderného Slovenska (153 hlasov)

Volebný obvod 7:

  • Miroslav Špoták, nezávislý kandidát (1367 hlasov)
  • Anton Kretter, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (1195 hlasov)
  • Michal Šesták, nezávislý kandidát (1189 hlasov)
  • Jaroslav Dóczy, Smer-SD, SNS (1107 hlasov)
  • Ingrid Meňky, Smer-SD, SNS (1058 hlasov)
  • Andrej Sitkey, nezávislý kandidát (1029 hlasov)
  • Peter Michalička, Smer-SD, SNS (1008 hlasov)
  • Róbert Mikulášik, nezávislý kandidát, (892 hlasov)´
  • Pavol Peťovský, nezávislý kandidát (890 hlasov)
  • Branislav Borsuk, Smer-SD, SNS (839 hlasov)
  • Ondrej Fronc, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (781 hlasov)
  • Jozef Pavle, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (720 hlasov)
  • Peter Minárik, nezávislý kandidát (694)
  • Dušan Damašek, nezávislý kandidát (662 hlasov)
  • Jozef Habalčík, nezávislý kandidát (656 hlasov)
  • Juraj Šantavý, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (648 hlasov)
  • Leila Kichi, Smer-SD, SNS (617 hlasov)
  • Tomáš Sonnenschein, nezávislý kandidát (607 hlasov)
  • Jana Šimková, nezávislý kandidát (534 hlasov)
  • Dagmar Križanová, OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár, KDH (524 hlasov)
  • Anna Čagalová, nezávislá kandidátka (494 hlasov)
  • Peter Svorad, Smer-SD, SNS (456 hlasov)
  • Ladislav Blaško, ĽS Pevnosť Slovensko (431 hlasov)
  • Malvína Gondová, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (391 hlasov)
  • Adrián Milo, nezávislý kandidát (355 hlasov)
  • Vladimíra Vargová Mičeková, nezávislá kandidátka (346 hlasov)
  • Anton Žikla, KSS (331 hlasov)
  • Paula Hlavatá, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko (292 hlasov)
  • Ľubomír Obert, nezávislý kandidát, (287 hlasov)
  • Dušan Kollár, ĽS Pevnosť Slovensko (276 hlasov)
  • Simona Kmeťová, Strana moderného Slovenska (153 hlasov)
  • Veronika Čimová, Strana moderného Slovenska (131 hlasov)
  • Tibor Pintér, Národná koalícia (131 hlasov)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk