Anton Hrachovský Eurovoľby 2019

V okrese Nitra hlásia volebné komisie nízku účasť: Volia hlavne starší obyvatelia

Voľby do Európskeho parlamentu sú v obciach Nitrianskeho okresu pokojné a bez problémov. Predsedovia oslovených okrskových komisií však hovoria o nízkej volebnej účasti. K urnám podľa ich slov chodia skôr starší voliči.

Ilustračný obrázok k článku V okrese Nitra hlásia volebné komisie nízku účasť: Volia hlavne starší obyvatelia
Zdroj: TASR

Pred piatimi rokmi prišlo najmenej ľudí voliť v Čakajovciach, kde z 935 zapísaných voličov odovzdalo svoj hlas 60 ľudí a účasť mierne prekročila šesť percent.

Nízka účasť v okrese Nitra

Podľa slov predsedníčky okrskovej volebnej komisie Daniely Belovičovej by tentoraz mohla byť o niečo vyššia. „Voľby sú pokojné, ľudia priebežne chodia, takže sa nenudíme. Ale je fakt, že tá účasť sa napríklad s nedávnymi prezidentskými voľbami nedá porovnať, je oveľa nižšia,“ skonštatovala.

Bezproblémový priebeh majú voľby aj v Dolných Lefantovciach, kde sa v roku 2014 zúčastnilo na voľbách do Európskeho parlamentu najviac voličov v Nitrianskom okrese. Svoj hlas tu pred piatimi rokmi odovzdalo viac ako 25 percent voličov.

„Obávam sa, že takúto účasť sa nám teraz nepodarí dosiahnuť. Už je takmer večer a k voľbám prišlo nejakých 15 percent voličov, väčšinou staršie ročníky. Po dlhšom čase máme pekné počasie, tak ľudia využili voľný deň zrejme inak,“ povedala predsedníčka okrskovej volebnej komisie Ľubica Gogová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie