Správy Eurovoľby 2019

Polícia dohliada na bezpečnosť počas volieb: V akcii aj nitrianski policajti, VIDEO

Priebeh sobotňajších (25. 5.) volieb do Európskeho parlamentu monitoruje aj nitrianska polícia. Prečesali aj budovu Okresného úradu v Nitre.

Zdroj: Facebook

Priebeh sobotňajších (25. 5.) volieb do Európskeho parlamentu monitoruje aj polícia. Dohliada okrem iného aj na bezpečnosť premávky.

„Na zabezpečenie verejného poriadku, prípadne zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky polícia opäť vyčlení adekvátne sily a prostriedky, ktoré budú zabezpečené ako v rámci bežného, tak aj zvýšeného výkonu služby všetkých služieb polície,“ povedal pre TASR hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Pokiaľ by došlo k mimoriadnym udalostiam, bude o nich polícia informovať. „Priebežné informácie nemusia byť relevantné a presné,“ upozornil Slivka. Celkové výsledky bude podľa jeho slov prezentovať viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka na spoločnej nedeľnej (26. 5.) tlačovej konferencii po vyhodnotení volieb.

V sobotu si obyvatelia volia 14 europoslancov, vyberať môžu z 31 politických subjektov. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie