Lucia Šútorová Správy

V nitrianskej nemocnici vymenili 438 postelí: Ponúkajú vyšší komfort, FOTO

Na viacerých oddeleniach Fakultnej nemocnice v Nitre vymenili staré lôžka za nové. Lepšie sa s nimi manipuluje a pacientom ponúkajú vyšší komfort.

Ilustračný obrázok k článku V nitrianskej nemocnici vymenili 438 postelí: Ponúkajú vyšší komfort, FOTO
4
Galéria

Fakultná nemocnica v Nitre dokončila výmenu 438 postelí. Viac ako polovicu starých postelí nahradili v nitrianskej nemocnici nové.

Výmena lôžok prebiehala postupne. Podľa hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej posledných 38 postelí dostalo minulý týždeň infekčné oddelenie, neurochirurgia či klinika anestéziologickej a intenzívnej medicíny.

Vedenie nemocnice vďačí za ne ministerstvu zdravotníctva. "Zabezpečovalo ich centrálnym obstarávaním a vychádzali z požiadaviek, ktoré sme im predložili,“ prezradila Jarmila Mikušová, generálna riaditeľka Fakultnej nemocnice Nitra.

Väčšie pohodlie

„Ide o moderné mechanické, vysokošpeciali­zované elektrické lôžka. Nechýbajú ani bariatrické postele pre pacientov ťažších ako dvesto kilogramov. Nové postele majú antidekubitné matrace, to znamená, že obmedzujú vznik preležanín, vytvárajú pevnú oporu chrbtici a sú ľahko ovládateľné,“ povedala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

"Poskytujú našim pacientom väčšie pohodlie a personálu ľahšiu manipuláciu,“ povedala Jarmila Mikušová, generálna riaditeľka Fakultnej nemocnice Nitra.

Ako spresnila hovorkyňa Tatiana Timková, nitrianska nemocnica celkovo vymenila 438 lôžok zo 722. Ostatné postele podľa nej vyhovujú súčasným požiadavkám.

„Hodnota nových je 630-tisíc eur. Ročne je v nemocnici hospitalizovaných 30-tisíc pacientov,“ dodala Tatiana Timková.

Pacienti sú spokojní

Podľa nemocnice sú pacienti s novými lôžkami spokojní. "Môžem si nastaviť polohovanie hlavy, chrbta, ale aj nôh a postačí mi na to jedno tlačidlo, ktoré je ľahko dostupné,“ hovorí pacientka na oddelení radiačnej a klinickej onkológie.

"Lôžka s možnosťou polohovania prinášajú oveľa lepší komfort pre našich pacientov, ale aj pre nás,“ hovorí vedúca sestra Andrea Čižmáriková.

Okrem onkológie, má nové postele aj cievne oddelenie, očné, Klinika úrazovej chirurgie a ortopédie, Centrálne operačné sály, Gynekologicko-pôrodnícky pavilón, urológia, ORL, infekčné, rehabilitácia, neurológia a Oddelenie urgentnej medicíny.

S výmenou postelí v štátnych nemocniciach začalo ministerstvo zdravotníctva ešte minulý rok. V rámci centrálneho verejného obstarávania vysúťažilo cez osemtisíc lôžok a rozdelilo ich podľa požiadaviek jednotlivých nemocníc. „Ide o obnovu po mnohých rokoch. Pre pacientov budú znamenať komfortnejšiu liečbu a pre zdravotníkov zlepšenie podmienok na ich prácu,“ uviedol rezort na margo obnovy postelí.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

V nitrianskej nemocnici vymenili 438 postelí: Pacienti sú spokojní, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie