Rastislav Búgel Samospráva

V Nitre sa pripravuje výstavba novej cyklotrasy: Povedie z parku do Dražoviec

Ďalšie dobré správy môžu zaujať cyklistov. Mesto Nitra pripravuje výstavbu ďalšej cyklotrasy, ktorá bude spájať Nitru s mestskou časťou Dražovce.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre sa pripravuje výstavba novej cyklotrasy: Povedie z parku do Dražoviec
Zdroj: TASR

Trasa dlhá takmer 3,8 kilometra by mala viesť po hrádzi kanála Dobrotka, prípadne pozdĺž brehovej čiary kanála v úseku od lávky pre peších ponad rieku Nitra v parku na Sihoti po kultúrny dom v mestskej časti Dražovce. Realizácia cyklotrasy je plánovaná v dvoch etapách.

Prvá etapa by mala od ulice Dolné hony v priemyselnom parku Sever po Kultúrnu ulicu v Dražovciach zahŕňať cyklistickú cestičku, účelovú komunikáciu, chodníky pre peších, lávku pre cyklistov, rúrové priepusty, trvalé dopravné značenie a konečnú úpravu terénu.

V druhej etape pribudnú od ulice Nábrežie za hydrocentrálou po ulicu Dolné hony cyklistická cestička, oporný múrik, zábradlie, trvalé dopravné značenie a úprava terénu. Projekt výstavby cyklotrasy je v štádiu začatia územného konania o umiestnení stavby.

Rôzne druhy

Sieť cyklistickej dopravy na území Nitry tvorí v súčasnosti 14 kilometrov cyklotrás, postupne by sa mala rozšíriť o ďalších 26 kilometrov. Sieť tvoria dva druhy cyklotrás, plnohodnotné cyklotrasy určené výlučne pre bicykle či kolieskové korčule a cyklotrasy v polprofile, čo sú chodníky pozostávajúce z asfaltovej časti slúžiacej prednostne pre cyklistov a korčuliarov a zo zámkovej dlažby, ktorá slúži pre chodcov.

Niekoľko trás

Plnohodnotné cyklotrasy vedú popri rieke v úseku okolo skeletu OC City Park a v Mestskom parku Sihoť. Cyklotrasy v polprofile sú vybudované popri rieke okrem úseku popri OC City Park, na Klokočine, Staré mesto – Chrenová a Predmostie – Zobor.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM