Správy

V Nitre predstavili nový Defender: Vyvážať ho budú do 128 krajín sveta, FOTO

V nitrianskom závode automobilky Jaguar Land Rover začali v utorok oficiálne prijímať objednávky na model Defender. Ten sa bude vyrábať iba v Nitre, odkiaľ sa bude vyvážať k zákazníkom do 128 krajín sveta.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre predstavili nový Defender: Vyvážať ho budú do 128 krajín sveta, FOTO
20
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover

Podľa slov prevádzkového riaditeľa podniku Jaguar Land Rover Russella Leslieho sa v Nitre budú vyrábať tri verzie Defenderu.

„Od dnešného dňa sme začali prijímať objednávky, o pár týždňov sa začne ostrá výroba a na jar sa začne predaj. Dá sa povedať, že nitriansky závod bol postavený predovšetkým preto, aby sme tu mohli vyrábať tieto moderné autá s výbavou pre 21. storočie,“ skonštatoval.

Podľa slov manažérky pre firemné vzťahy Miroslavy Remenárovej pracuje momentálne v nitrianskom závode automobilky 2600 ľudí.

„Počas leta sme prijali 400 nových zamestnancov a už o niekoľko týždňov budeme môcť predstaviť druhú zmenu. Darí sa nám prijímať pracovníkov, ktorí sú schopní absolvovať tréningové procesy a zaradiť sa do výroby, a to aj napriek tomu, že v čase, keď Jaguar Land Rover zvažoval svoju investíciu na Slovensku, bola v Nitre a okolí nezamestnanosť na úrovni 12 až 15 percent a dnes je v Nitre 1,9-percentná,“ pripomenula Remenárová.

V závode momentálne prebiehajú intenzívne kolektívne vyjednávania s odborármi.

Začali minulý týždeň a verím, že dospejeme k rozumnej dohode. Momentálne máme stabilizované stavy zamestnancov, pre ktorých máme po 12-týždňovej prípravnej fáze pripravených viac ako 500 druhov tréningov. Chceme, aby napredovali, o čom svedčí aj fakt, že sme za prvých šesť mesiacov povýšili 182 zamestnancov,“ dodala Remenárová.

Nový Land Rover Defender
20
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM