Lucia Šútorová Správy

V Nitre chcú postaviť novú obytnú zónu: Vzniknúť má 268 bytov

S výstavbou plánuje investor začať na jeseň budúci rok. V obytnej zóne by malo nový domov nájsť vyše 600 obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre chcú postaviť novú obytnú zónu: Vzniknúť má 268 bytov
Zdroj: TASR

V západnej časti Nitry v katastrálnom území Mlynárce by mala vzniknúť nová obytná zóna. Investor Dostupné bývanie Nitra, s.r.o. pripravuje výstavbu obytného súboru pozostávajúceho z piatich bytových dvojdomov, z jedného terasového bytového domu a jedného polyfunkčného objektu s garážami.

V nich by malo podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie vzniknúť 268 bytov, z toho 57 jednoizbových, 136 dvojizbových, 70 trojizbových a päť štvorizbových. Investor odhaduje, že v nich bude žiť vyše 600 obyvateľov.

Začiatok výstavby

Súčasťou obytnej zóny budú sadové úpravy pozostávajúce z drobnej architektúry, výsadieb vo vnútrobloku, výsadieb terás a z komunitnej záhrady. V areáli vznikne 377 parkovacích stojísk, z toho 187 vo viacúrovňovom parkovacom objekte. Predpokladaný začiatok výstavby je naplánovaný na tretí štvrťrok budúceho roka, výstavba by mala byť ukončená do konca roka 2025. Celkové náklady na výstavbu odhaduje investor na zhruba 12 miliónov eur.

Projekt vychádza z aktivít zabezpečiť v meste Nitra podmienky pre rozvoj bývania v súlade s rozvojovou koncepciou a územným plánom mesta Nitra.

Predbežný súhlas

„Tvorba nových pracovných príležitostí v Nitre vedie k dopytu po rezidentských projektoch,“ zdôvodnil realizáciu zámeru investor. Územie, v ktorom by mal vyrásť nový obytný súbor, je v súčasnosti nezastavané, tvorí ho orná pôda a vinice.

Pre rozvojové plochy obytnej zástavby v danom území bol zo strany Krajského pozemkového úradu Nitra vydaný predbežný súhlas na trvalé zábery poľnohospodárskeho pôdneho fondu.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie