Správy

Týždeň dobrovoľníctva rozhýbe celý Nitriansky kraj: Ponúkne DESIATKY aktivít

Týždeň dobrovoľníctva prinesie v Nitrianskom kraji viac ako 30 zaujímavých aktivít. Konať sa budú vo viacerých mestách.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň dobrovoľníctva rozhýbe celý Nitriansky kraj: Ponúkne DESIATKY aktivít
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Ľudia, ktorí sa chcú zapojiť do dobrovoľníckych akcií v Nitrianskom kraji, sa už môžu prihlasovať na jednotlivé aktivity Týždňa dobrovoľníctva. V poradí 15. ročník podujatia sa bude konať od 23. do 29. júna.

Na viacerých miestach v kraji

Ako informovalo Nitrianske centrum dobrovoľníctva, tento rok sa v regióne do podujatia zapojilo 26 organizácií, ktoré pripravia viac ako 34 aktivít pre dobrovoľníkov. Kampaň sa bude konať v Nitre, Topoľčanoch, Leviciach, Zlatých Moravciach, Zbehoch, Cabaji Čápore, Slepčanoch, Komjaticiach a v Bojnej.

Bohatý program

„Obyvatelia Nitrianskeho kraja, jednotlivci, ale aj skupiny ľudí z organizácií či firiem si už teraz môžu vybrať z veľkej ponuky dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, športové kluby, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie,“ uviedla Petra Veľká Hadžová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Ako pripomenula, miestne organizácie vytvorili množstvo príležitostí, ako si vyskúšať dobrovoľnícku prá­cu.

„Tešíme sa na akcie, ako napríklad Dobro.trh, Beh za hospic, skultúrnenie nitrianskeho amfiteátra a podobne. V spolupráci s mestom Nitra rozbiehame v tomto roku aj sériu dobrovoľníckych programov pre seniorov v rámci projektu Tretí vek dobrovoľníctva. Čaká nás široká škála aktivít v exteriéri aj v interiéri,“ doplnila Veľká Hadžová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM