Lucia Lauková Kultúra

Turistický vláčik odštartoval sezónu: Cestovný poriadok prešiel zmenami

Obľúbená atrakcia v Nitre, turistický vláčik, vstúpil do novej sezóny. Záujemcov bude voziť podľa nového cestovného poriadku.

Ilustračný obrázok k článku Turistický vláčik odštartoval sezónu: Cestovný poriadok prešiel zmenami
10
Galéria
Zdroj: TASR

Trasa turistického vláčiku odštartuje na Svätoplukovo námestí, pokračovať bude po Pešej zóne na Palárikovu ulicu, ďalej na Fraňa Mojtu, cez Wilsonovo nábrežie, Parkové nábrežie, nevynechá Mestský park, Jesenského ulicu, Župné a Pribinovo námestie, späť na Župné námestie, na Farskú, Kupeckú ulici a vráti sa späť na začiatok trasy na Svätoplukovo námestie. Zástavka v Mestskom parku a na Pribinovom námestí je možná len na nástup a výstup.

Nový cestovný poriadok

Peter Lenčeš, ktorý prevádzkuje turistický vláčik v Nitre podpsísal s mestom aj dodatok k zmluve o spolupráci, ktorú podpísali ešte v roku 2006. Dodatkom sa upravuje cestovný poriadok, podľa, ktorého bude túto sezónu vláčik premávať. V mesiacoch máj, jún a september bude turistický vláčik jazdiť v čase od 13.00 do 17.00 hodiny, s tým že posledná jazda bude o 17.00 hodine. „V prípade záujmu verejnosti a pri mimoriadnych objednávkach je možné jazdiť aj v dopoludňajších hodinách,“ píše sa v dodatku.

Počas prázdninových mesiacov júl a august začne vláčik premávať už od 10.00 hodiny a posledná jazda bude o 18.00 hodine. V čase od 12.00 do 13.00 hodiny bude obedová prestávka.

Minimálny počet osôb na jazdu vláčikom je päť. Turistický vláčik premáva každých 30 minút, pričom jeden okruh, ktorý je dlhý 5 kilometrov trvá približne 25 minút.

Vstupné na vláčik

Jedna osoba za lístok zaplatí 2 eurá. Dieťa do 6 rokov v sprievode dospelej osoby sa môže zviesť zdarma. Staršie deti, dôchodcovia a držitelia preukazu ZŤP zaplatia za jazdu vláčikom 1 euro a rovnako za detský kočík si musíte priplatiť 1 euro.

Foto: ilustračné

Turistický vláčik odštartoval sezónu: Cestovný poriadok prešiel zmenami
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM