Šport

TOP športovci Nitry: Hlavnú cenu získala majsterka Európy Dominika Holicová

Nitrianski športovci dosiahli aj v roku 2018 výnimočné úspechy. Toto sú mená najlepších športovcov mesta pod Zoborom.

Ilustračný obrázok k článku TOP športovci Nitry: Hlavnú cenu získala majsterka Európy Dominika Holicová
4

Mesto ocenilo najlepších nitrianskych športovcov za rok 2018. V Synagóge si za účasti vedenia mesta prevzali ocenenia. Úspešným športovcom zagratuloval primátor Marek Hattas spoločne s viceprimátorom Danielom Balkom a poslancom Petrom Košťálom. O víťazoch v jednotlivých kategóriách nás informovala hovorca mesta Tomáš Holúbek

Najlepšia športovkyňa

V hlavnej kategórii seniorov dominovala Dominika Holicová. Dvojnásobná majsterka Európy v taekwonde vyhrala hlavnú seniorskú kategóriu. Tituly získala hneď v dvoch disciplínach, a to v športovom boji aj v technických zostavách. „Oba zlaté kovy z poľského Strzegoma sú o to cennejšie, že nitrianska reprezentantka v kórejskom kontaktnom športe ich vybojovala v konkurencii viac ako 600 pretekárov z 24 krajín,“ prezradil hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Najlepšia juniorka

V juniorskej kategórii patrí dlhodobo medzi stálice atlétka Emma Zapletalová. Talentovaná rodáčka z Nitry skončila na svetovom šampionáte juniorov vo fínskom Tampere na výbornom piatom mieste, z európskych pretekárok bola tretia. „Zlepšením osobného rekordu na prekážkarskej štvorstovke v „Krajine tisícich jazier“ (57,22 s) splnila limit a dostala možnosť oťukania sa aj medzi „dospelými“ na európskom šampionáte v Berlíne, kde sa taktiež nestratila,“ dodal Tomáš Holúbek.

Atletika aj taekwondo sú súčasťou programu olympijských hier a tak svoje športové úsilie a výkony môžu obe víťazky v individuálnych kategóriách posúvať ešte ďalej.

Ocenení jednotlivci – seniori

Dominika Holicová, taekwondo – víťazka, Olívia Čambalová, fitnes, Andrej Fábry, futbal, Matej Homola, karate, Xénia Kilianová, moderná gymnastika, Michal Krištof hokej, Daniela Ledecká, atletika, Alex Lukáč, naturálna kulturistika, Marek Malina, volejbal, Ivan Molnár, zápasenie, Cyril Pažitný, kickbox a Matúš Strnisko, box.

Ocenení jednotlivci – juniori

Emma Zapletalová (atletika) – víťazka, Vivien Ballayová (taekwondo), Bianca Behúlová (tenis), Viktória Forster (atletika), Jaroslav Greguš (atletika), Marián Chobot (futbal), Miroslava Jedináková (box), Andrej Kollár (hokej), Tomáš Kósa (karate), Daniel Kováč (atletika), Lenka Kovačovicová (atletika), Laura Pálinkášová (karate), Tomáš Peciar (plávanie), Richard Škoda (zápasenie), Zuzana Trepáčová (hádzaná) a Peter Žáčik (triatlon).

Ako informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek, seniorské aj juniorské kolektívy boli ocenené bez poradia, v oboch kategóriách boli úspešní hokejisti, boxeri aj atléti.