Ilustračný obrázok k článku TIPY na prvý prázdninový víkend: Užijeme si akcie pre deti, STANOVAČKU aj guláš
Zdroj: TASR/Milan Kapusta , Unsplash.com

TIPY na prvý prázdninový víkend: Užijeme si akcie pre deti, STANOVAČKU aj guláš

Prvý víkend letných prázdnin ponúka množstvo lákadiel. Väčšina z nich nás čaká už v sobotu. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Rôzne
Rôzne

TIPY na prvý prázdninový víkend: Užijeme si akcie pre deti, STANOVAČKU aj guláš

Prvý víkend letných prázdnin ponúka množstvo lákadiel. Väčšina z nich nás čaká už v sobotu. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku TIPY na prvý prázdninový víkend: Užijeme si akcie pre deti, STANOVAČKU aj guláš
Zdroj: TASR/Milan Kapusta , Unsplash.com

Hviezdy na dotyk

Sobota 1. júl od 14.00 – KOS v Nitre

V Krajskom osvetovom stredisku pripravujú rozprávanie o vesmíre spojené s premietaním na kupolu prenosného nafukovacieho planetária. Vstupy do planetária budú o 14.00, 15.00, 16.00 a 17.00 hodine. Vstup stojí 3 eurá a treba sa prihlásiť vopred.

Zároveň bude prebiehať aj Astronómia hravo (14.00 až 17.00), ktorá prinesie tvorivé dielne pre deti od 6 rokov. Vstup je voľný.

IX. Guláš cup

Sobota 1. júl od 14.00 – Žalár Pub

Deviaty Guláš cup prinesie skvelé jedlo a dobrú zábavu. Do tanca zahrá Dodo Kincel, Diturdit a DR. ZETOR. Pre deti bude pripravená penová show.

Bezpečne na prázdniny

Sobota 1. júl od 14.00 do 19.00 – Dopravné ihrisko na Chrenovej

Štart prázdnin bude veselý. Na dopravnom ihrisku čakajú na deti ukážky techniky a práce dopravnej a poriadkovej polície, vojenskej polície, mestskej polície, dobrovoľných a profesionálnych hasičov, záchranárov, odťahovej služby, cestnej hliadky, policajných psíkov a koní, simulátor prevrátenia, animátori, pumptracková dráha, simulácia nehody a na záver penová párty.

Extrém [nová norma]

Sobota 1. júl o 19.00 – Štúdio 4D (Cabajská 1519)

Slovenské divadlo v Londýne pozýva na predstavenie Extrém [nová norma]. „Divadlo tak po prvýkrát uvedie v Nitre svoju najnovšiu autorskú inscenáciu, ktorá mala úspešnú odozvu od divákov po premiére v Londýne a reprízach v Manchestri, Dubline a Bruseli. V auguste sa divadlo chystá s predstavením na jeden z najznámejších divadelných festivalov na svete Edinburgh Fringe,“ informujú organizátori.

Vstupné od 6 do 12 eur.

DENNYIAH

Sobota 1. júl o 19.00 – Music A Cafe

„Dennyiah je slovenské multižánrové duo, ktoré sa vo svojej tvorbe necháva inšpirovať indie-popom, country, soulom či bluesom. Košický tandem tvorí speváčka Denisa ´Denny´ Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés. Na koncerte zaznejú skladby obohatené o violončelo Jána Bogdana,“ informuje TIC Nitra. Vstupné je vo výške 10 eur.

Hide Beatz

Sobota 1. júl o 20.00 – Hidepark Nitra

„Prvá elektrožúrka Hide Beatz prinesie víťaza rádio hláv za elektronickú hudbu – Blame Your Genes. Ako zahraničný hosť príde český producent a DJ ODODDNT, ktorý je známy ako pražský Synkro. Príde aj rodák z Nitry český-slovenský DJ a producent Sabiani. Line-up doplnia miestne stálice Plachta a Alfi,“ lákajú organizátori. Vstupné do 22.00 hodiny je 6 eur, po 22.00 hodine zaplatíme 8 eur.

Nitriansky Montmartre

Nedeľa 2. júl od 13.00 do 21.00 – Ulica 7. pešieho pluku, pri Starom divadle

Pred divadlom v Nitre vznikne na jeden deň malý Montmartre. Ulicu 7. pešieho pluku zaplnia divadelníci aj pouliční umelci. Tešiť sa môžete na štyri divadelné predstavenia, bohatý sprievodný program a pouličných umelcov. Program podujatia zaháji o 14.00 hodine Divadlo Tyjátr s predstavením Herkules alebo Dobytie pekla. O 15.00 bude pokračovať Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre s hrou Danka a Janka.

O 17.00 si budete môcť pozrieť inscenáciu Vlčie oko v podaní hercov Divadla Š.E.M. Záverečné predstavenie podujatia bude v réžii domáceho divadla s hrou Stretnutie s Veľkou Moravou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM