Lucia Lauková Správy

TIP na víkend: Nenechajte si ujsť prehliadky Skalných obydlí a Vodného mlyna

Program bude prebiehať až do večerných hodín. Pripravené budú prehliadky. Dozviete sa aj zaujímavosti o histórii Skalných obydlí či Vodného mlyna.

Ilustračný obrázok k článku TIP na víkend: Nenechajte si ujsť prehliadky Skalných obydlí a Vodného mlyna
8
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok

V sobotu 18. mája, počas Noci múzeí a galérií, budete môcť navštíviť aj Skalné obydlia v Brhlovciach či Vodný mlyn v Bohuniciach. Ide o vysunuté expozície Tekovského múzea v Leviciach.

Prečítajte si tiež

Program podujatia

V Skalných obydliach bude od 12.00 do 16.00 prebiehať prehliadka orientovaná na detského návštevníka. Od 14.00 do 18.00 sa bude konať prehliadka, ktorá priblíži históriu skalných obydlí a usadlosti č. 142. V rámci prehliadky si budú môcť návštevníci môcť zakúpiť „brhlovské“ podlievané buchty a včelárske produkty.

Vodný mlyn v Bohuniciach

Program otvorí prehliadka pre deti s názvom Mlynár Paľko a vodník Čľupko. Prebiehať bude od 12.00 do 16.00. Medzi 14.00 a 18.00 sa budete môcť dozvedieť viac o histórii „Turčanovho“ mlyna a od 19.00 do 20.00 čaká návštevníkov večerné sprevádzanie expozíciou.

Okrem toho predstaví výrobca ÚĽUV Drahoš Daloš, multiinštrumen­talista a majster tradičných hudobných nástrojov, výrobu a hru na fujare a gajdách (jediné slovenské hudobné nástroje zapísané na zozname svetového nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO). Rovnako zaznie aj koncovka, 6-dierová píšťala či drumbľa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Skalné obydlia v Brhlovciach
8
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM