Utorok 23. júl 2019 Oľga  27 °C
Lucia Šútorová Správy

Taxík jazdil v Nitre po strede rušnej cesty: Zdemoloval dve značky a pokračoval, FOTO

Vozidlo taxislužby prechádzalo miestami do protismeru až vrazilo do ostrovčekov so značkami. No ani to ho nezastavilo. Alkohol v tom nebol.

Ilustračný obrázok k článku Taxík jazdil v Nitre po strede rušnej cesty: Zdemoloval dve značky a pokračoval, FOTO
2
Galéria

Riskantnú jazdu taxikára po Mostnej ulici v Nitre si všimli mestskí policajti. V neskorých nočných hodinách malo vozidlo taxislužby ísť po strede cesty a miestami v protismere, navyše bez zapnutých svetiel smerom k mestskej časti Zobor.

Auto nezastavilo ani pred dvomi stredovými ostrovčekmi. Bez spomalenia nimi podľa mestskej polície prešlo, pričom zdemolovalo dve dopravné značky a pokračovalo v jazde ďalej.

„Hliadka mestskej polície vozidlo nasledovala s použitím majákov a hoci vozidlo už neskôr išlo extrémne pomaly, jeho vodič nijako nereagoval, pomaly prešiel kruhovým objazdom a mestskí policajti ho zastavili za mostom na kruhovom objazde smerom na Zobor,“ uvádza MsP v Nitre.

Po zastavení vozidla si však mestskí policajti všimli, že niečo nie je v poriadku. „Vodič bol značne dezorientovaný. V tom čase sa na miesto dostavila aj privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si prípad prevzala,“ uvádza mestská polícia.

„S vodičom vykonali skúšku na obsah alkoholu v krvi s negatívnym výsledkom, čo znamenalo, že ak neužil iné omamné látky, mal pravdepodobne akútny zdravotný problém. Hliadka mu preto privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si ho prevzala do svojej starostlivosti a previezla do nemocnice na vyšetrenie,“ prezradila mestská polícia.

Obrovské šťastie že taxikárovi neskrížilo cestu iné auto alebo chodec. Podľa slov náčelníka MsP v Nitre, Erika Duchoňa nemal taxikár žiadne povrchové zranenia. „Poškodené dopravné značenie bolo zaevidované na neskoršie odstránenie,“ dodala mestská polícia.

Taxík jazdil v Nitre po strede rušnej cesty: Zdemoloval dve značky a pokračoval,
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk