TAKTO dopadli komunálne voľby v obciach Nitrianskeho okresu: Kto sa stal starostom?

Mená nových starostov v obciach v okrese Nitra sú známe. Pozrite si, kto sa stal starostom podľa priebežných výsledkov.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku TAKTO dopadli komunálne voľby v obciach Nitrianskeho okresu: Kto sa stal starostom?
Foto: Peter Handzuš

Okrskové zápisnice v okrese Nitra sú spracované na 100 %. Pozrite si veľký prehľad zvolených starostov vo všetkých dedinách v okrese Nitra, vrátane voličskej účasti.

Obec Zvolený starosta Počet hlasov Účasť voličov
Alekšince Radoslav Ťapušík (NEKA) 613 hlasov 53,91 %
Báb Katarína Töröková (SMER-SD) 238 hlasov 61,83 %
Babindol Peter Ďurica (Most-Híd, SMER-SD) 168 hlasov 32,91 %
Bádice Stanislav Gál (SNS) 133 hlasov 47,88 %
Branč Július Kurča (NEKA) 494 hlasov 53,71 %
Cabaj-Čápor Jozef Ligač (SMER-SD) 613 hlasov 50,53 %
Čab Jozef Mikuška (NEKA) 185 hlasov 67,55 %
Čakajovce Milan Greguš (SNS, SMER-SD) 291 hlasov 51,93 %
Čechynce Róbert Kupeček (NEKA) 448 hlasov 68,45 %
Čeladice Anton Lacac (SMER-SD) 288 hlasov 61,69 %
Čifáre Július Czpala (NEKA) 217 hlasov 57,45 %
Dolné Lefantovce Miroslav Krajčík (SMER-SD) 278 hlasov 54,54 %
Dolné Obdokovce Marián Paulisz (NEKA) 355 hlasov 74,45 %
Golianovo Ľuboš Kolárik (SMER-SD) 454 hlasov 69,95 %
Horné Lefantovce Martin Cibula (NEKA) 285 hlasov 63,47 %
Hosťová Miroslav Brath (Most-Híd, SMER-SD) 169 hlasov 62,15 %
Hruboňovo Vladimír Fabo (NEKA) 189 hlasov 70,23 %
Ivanka pri Nitre Jana Maršálková (NEKA) 652 hlasov 54,68 %
Jarok Stanislav Sťahel (NEKA) 800 hlasov 63,05 %
Jelenec Ivan Varga (NEKA) 507 hlasov 63,48 %
Jelšovce Ladislav Hroššo (NEKA) 238 hlasov 34,88 %
Kapince Margita Tabačeková (SMER-SD) 99 hlasov 82,03 %
Klasov Ján Balász (SMER-SD) 598 hlasov 57,80 %
Kolíňany Róbert Balkó (NEKA) 535 hlasov 43,35%
Lehota Radoslav Kriváček (NEKA) 522 hlasov 68,73 %
Lúčnica nad Žitavou Ivan Michna (NEKA) 235 hlasov 62,90 %
Ľudovítová Renáta Kováčová (SMER-SD) 88 hlasov 71,96 %
Lukáčovce Igor Cok (NEKA) 282 hlasov 55,18 %
Lužianky Jozef Bojda (SNS) 424 hlasov 45,81 %
Malé Chyndice Eva Belenčíková (SMER-SD) 155 hlasov 49,39 %
Malé Zálužie Veronika Kubíková (SMER-SD) 117 hlasov 73,21 %
Malý Cetín Leonidas Charizopulos (SMER-SD) 136 hlasov 43,02 %
Malý Lapáš Peter Švec (NEKA) 246 hlasov 41,81 %
Melek Ján Ferus (NEKA) 200 hlasov 58,11 %
Mojmírovce Martin Palka (NEKA) 1020 hlasov 48,96 %
Nitrianske Hrnčiarovce Katarína Nagyová (NEKA) 665 hlasov 50,82 %
Nová Ves nad Žitavou Mária Korčoková (NEKA) 388 hlasov 61,91 %
Nové Sady Silvia Halvoníková (KDH) 310 hlasov 60,72 %
Paňa Milan Korenči (SMER-SD) 161 hlasov 54,72 %
Podhorany Magdaléna Bogyová (SMER-SD) 237 hlasov 63,24 %
Pohranice Laura Prešinská (NEKA) 310 hlasov 67,02 %
Poľný Kesov Ľubica Poluchová (NEKA) 251 hlasov 64,95 %
Rišňovce Mário Machovec (NEKA) 746 hlasov 70,76 %
Rumanová Jozef Jankovič (SMER-SD) 270 hlasov 42,35 %
Svätoplukovo Ivan Lobodáš (SMER-SD) 213 hlasov 58,09 %
Štefanovičová Gabriela Arpášová (SMER-SD) 132 hlasov 61,29 %
Štitáre Zuzana Vinkovičová (SMER-SD, Most-Híd, SNS) 265 hlasov 66,30 %
Šurianky Marek Peňaško (SMER-SD) 169 hlasov 79,07 %
Tajná Gabriela Šplehová (SMER-SD) 104 hlasov 74,48 %
Telince Róbert Szurdi (NEKA) 92 hlasov 60,98 %
Veľká Dolina Vladimír Tulipán (NEKA) 166 hlasov 68,57 %
Veľké Chyndice Csaba Farkas (SMER-SD) 135 hlasov 70,21 %
Veľké Zálužie Milan Bíro (SMER-SD) 1073 hlasov 56,01%
Veľký Cetín František Mészáros (NEKA) 576 hlasov 65,76 %
Veľký Lapáš Katarína Babalóvá (NEKA) 393 hlasov 55,13 %
Vinodol Peter Straňák (SMER-SD, Most-Híd) 587 hlasov 65,22 %
Výčapy – Opatovce Jozef Holúbek (NEKA) 756 hlasov 53,50 %
Zbehy Adam Žákovič (NEKA) 400 hlasov 56,72 %
Žirany Jozef Zsebi (Most-Híd, SMER-SD, SNS) 365 hlasov 62,96 %
Žitavce Stanislav Strieška (SMER-SD) 164 hlasov 70,63%

Foto: ilustračné