Futbal

Šumy z kabíny FC Nitra: Ščasný má na poste trénera nahradiť Galáda

Futbalistov FC Nitra by mal od pondelka viesť ako hlavný tréner Michal Ščasný. Informovala o tom RTVS na oficiálnom facebooku.

Ilustračný obrázok k článku Šumy z kabíny FC Nitra: Ščasný má na poste trénera nahradiť Galáda
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nitra štartuje v pondelok so zimnou prípravou, pre pandemické opatrenia bez prítomnosti médií. Český kouč by mal na poste nahradiť Ivana Galáda.

„Ivan Galád v pozícii trénera údajne končí a jeho budúcnosť v klube je teraz otázna. Nitra by po splnení viacerých podmienok, mala mať nových potenciálnych partnerov. Do klubu by mala vstúpiť investičná skupina okolo Nemca Petra Hammera, ktorý v minulosti pomáhal s prestupom Mareka Mintála do FC Norimberg. Ponuku na pôsobenie v klube, na pozícii športového riaditeľa, údajne dostal ďalší bývalý hráč FC Norimberg – Róbert Vittek,“ uviedol facebook Šport v RTVS.

O zmenách v klube informoval aj portál MY Nitra. „Štyridsaťdvaročný kouč Michal Ščasný by mal zajtra nastúpiť pod Zobor k ôsmemu tímu Fortuna ligy. Jeho asistentmi by mali byť Patrik Durkáč a Henrich Benčík. Zmluvy však ešte podpísané nie sú,“ napísal web mynitra.sme.sk. Ščasný už na Slovensku pôsobil ako tréner Trnavy aj Senice.

Foto: ilustračné

Viac správ z futbalu

Futbalistov FC Nitra by mal od zajtrajšieho dňa viesť ako hlavný tréner Michal Ščasný. Ivan Galád v pozícii trénera...

Posted by Šport v RTVS on Sunday, January 3, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM