Lucia Lauková Správy

Študentky upozornili na násilie na Mostnej: Bitkárom pripravili boxerské vrece

V rámci školského projektu umiestnili vysokošláčky na Mostnú ulicu boxerské vrece. Upozornili tak na problémy, ktoré sa opakujú v tejto časti mesta.

Zdroj: Facebook

Centrom nočného života v Nitre je Mostná ulica. Nachádza sa tu viac ako 50 rôznych barov, zábavných podnikov a diskotét. Vďaka častým bitkám a výtržnostiam jej prináleží aj nálepka najnebezpečnešej lokality v Nitre. Originálnym spôsobom na problémy v tejto časti mesta upozornili študentky UKF v Nitre.

V rámci školského projektu sa rozhodli poukázať na stále sa opakujúce bitky a dať bitkárom priestor, kde si môžu doslova vybiť svoj hnev. Na rohu ulice preto postavili boxerské vrece s nápisom „Zbi vrece, nie nevinného!“.

Okrem toho pútali pozornosť aj nakreslené obrysy tiel na zemi, pri ktorých bolo napísané meno a text “Na druhý svet mu niekto pomohol“. O kampani vedela aj polícia, ktorá na sociálnej sieti zverejnila reakcie okoloidúcich.

Študentky chceli podľa polície kampaňou docieliť to, aby sa mladí ľudia začali zamýšľať. „Je to hlavne pre ľudí, ktorí majú v sebe veľa agresie, a preto ich chceme navádzať na to, aby začali robiť napríklad bojové športy, typu box, atď.“ cituje autorky projektu polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM