Lucia Lauková Správy

Speváčka Vanda vydala novú pieseň v MEXIKU: Čoskoro zavíta aj do rodnej Nitry

Nitrianska speváčka Vanda sa na pár mesiacov presunula do Mexika, kde vydala novú pieseň. Plánuje aj cestu na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku Speváčka Vanda vydala novú pieseň v MEXIKU: Čoskoro zavíta aj do rodnej Nitry
3
Galéria
Zdroj: Vanda Krai

Speváčka Vanda, rodáčka z Nitry, sa do Argentíny natrvalo presťahovala v roku 2017. Keďže na gymnáziu študovala španielčinu, aj v Južnej Amerike sa venuje tomu, čo ju napĺňa najviac – hudbe. Aktuálne sa pracovne na pár mesiacov presunula do Mexika, no zavíta aj domov.

No a práve v Mexiku Vanda vydala novinku s názvom Será. Autorský španielsky song hovorí o veľmi dávnom vzťahu. „Skladba je pre môjho bývalého partnera, s ktorým som sa síce už desať rokov nevidela, ale niekedy k nemu myseľ zájde a predostrie mi rôzne nepravdepodobné scenáre. Je v nej veľa lásky a nostalgie a aj nezodpovedaná otázka, či je to už naozaj koniec,“ povedala o skladbe speváčka, ktorá do balady vložila veľa nehy a citu.

Prečítajte si tiež

Ďalšia novinka

Tento rok Vanda vydala aj anglickú skladu Other Side of Love. Rovnako sa v nej postarala o hudobnú aj textovú zložku. „Aj tento song je vzťahový,“ priznala s úsmevom Vanda a dodáva: „no hovorí skôr o akejsi križovatke, na ktorej sa dvaja ocitli a hoci cit je nezmenený, každý chce od života niečo iné.”

Podľa speváčky a autorky sa síce oba texty, španielsky aj anglický, na prvý pohľad môžu zdať smutné a negatívne, no je v nich veľa lásky a krásy. „Pri ich písaní som neplakala. Mala som skôr pocit, že sú to silné pozitívne skladby a mňa aj poslucháčov posunú dopredu.“

Zavíta aj na Slovensko

Vanda sa aktuálne z Argentíny, v ktorej žije od roku 2017, presunula na 4 mesiace do Mexika, kde ju čaká tvorenie, koncertovanie, nadväzovanie nových kontaktov, rozhovory v médiách a rôzne kolaborácie s miestnymi hudobníkmi. „Aktuálne som v Mexico City, no koncerty odohrám aj v iných mestách – Puebla, Guadalajara, Toluca,” upresnila speváčka, ktorá sa z nových príležitostí teší, no už sa nevie dočkať rodnej krajiny.

„Na Slovensku som nebola takmer 2 roky, takže sa už veľmi teším na rodinu a priateľov.“ Na Slovensko príde na začiatku augusta a zdrží sa dva mesiace. Aktuálne teda robí všetko pre to, aby sa jej podarilo zorganizovať vystúpenia aj pred domácim publikom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM