Iné športy

Slová plné neistoty: Reakcia chodca Tótha na odklad olympijských hier v Tokiu

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oficiálne rozhodol o odložení olympijských hier v Tokiu na rok 2021. Prečítajte si reakciu nitrianskeho rodáka Mateja Tótha.

Ilustračný obrázok k článku Slová plné neistoty: Reakcia chodca Tótha na odklad olympijských hier v Tokiu
2
Galéria
Zdroj: Matej Tóth

Najväčšie športové podujatie sa malo pôvodne konať od 24. júla do 9. augusta 2020. V plánovanom termíne 25. augusta až 6. septembra sa neuskutočnia ani paralympijské hry. Ako na túto skutočnosť zareagoval obhajca zlata z OH 2016 v chôdzi na 50 km Matej Tóth?

„Rozhodnutie posunúť hry je najlepšie pre väčšinu ľudí v športovom hnutí a záujmy jednotlivca musia ísť bokom pre dobro väčšiny. Hoci pre mňa to nie je dobré,“ uviedol Tóth.

„Nevidím veľmi optimisticky, že by som mal absolvovať ešte ďalšiu prípravu a predĺžiť si kariéru o rok,“ priznal.

Ako poznamenal, nehovorí ešte definitívne, že končí. „Chcem si to prebrať s mojím zamestnávateľom VŠC DUKLA Banská Bystrica. Rozhodnutie neurobím sám v mojej hlave. Pokúsim sa udržať sa ešte v nejakej základnej forme, aby som prípadne mohol zareagovať ešte nejakým štartom,“ vysvetlil Tóth.

„Je tu ešte veľa premenných, preto by som nechcel všetko len tak zavesiť na klinec. Rozhodnutie chcem dať v inom rozpoložení, v akom som teraz,“ dodal na záver.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Chodec Matej Tóth
2
Galéria
Zdroj: Matej Tóth
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM