Lucia Lauková Rôzne

Skvelý nápad ako spopularizovať knižnice: Výzva, kde najlepšia selfie získa odmenu!

Originálny nápad dokazuje, že aj v čase internetu nemusia ostať tradičné knižnice bokom. Práve počas Týždňa slovenských knižníc to môžete dokázať internetu aj vy, svojou selfie z knižnice.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý nápad ako spopularizovať knižnice: Výzva, kde najlepšia selfie získa odmenu!
Zdroj: TASR

Selfie z knižnice odštartovali tohtoročný Týždeň slovenských knižníc v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici v Nitre. Knižnica Slovenskej poľnohospodárskej univerzity vyzvala prostredníctvom sociálnej siete študentov, aby sa v knižnici odfotili.

„Najlepšie fotografie plánujeme odmeniť a najmä ich zverejniť vo fotogalérii na novej webovej stránke,“ informovala riaditeľka knižnice Beáta Bellérová. Knižnica sa podľa jej slov do Týždňa slovenských knižníc zapája od jeho vzniku s rovnakým cieľom, pripomenúť, že knižnice sú aj v časoch internetu živé, dynamické a najmä potrebné inštitúcie.

Zľavy na registračné poplatky

Tradične dobrú odozvu u študentov majú počas Týždňa slovenských knižníc zľavy na registračné poplatky. „Ak niekto nestihne prísť do knižnice na Štúrovu, môže sa registrovať v čitárni alebo pri mobilnom výpožičnom pulte vo vstupných priestoroch hlavnej budovy univerzity,“ skonštatovala Bellérová. Od začiatku marca knižnica spustila novinku v komunikácii s návštevníkmi knižnice. Na kartičkách s nápisom „Chcem, aby v knižnici bolo“ zbiera podnety, návrhy a pripomienky čitateľov.

Online výpožičky e-kníh

Ďalšou marcovou novinkou sú online výpožičky českých e-kníh. „Veľmi radi by sme ponúkli aj e-knihy v slovenčine, ale slovenskí vydavatelia sa spolupráci s knižnicami zatiaľ bránia. Pripravujeme preto spoluprácu so spoločnosťou Flexibooks, ktorá poskytuje predbežne viac ako 5000 e-kníh rôznych českých vydavateľov formou e-výpožičiek,“ povedala Bellérová.

Pól milióna kníh

Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU je akademickou knižnicou plniacou funkcie špecializovanej vedeckej knižnice pre oblasť poľnohospodárstva. Svoje služby poskytuje študentom i zamestnancom SPU v Nitre, ale aj študentom stredných a vysokých škôl, vedeckým a výskumným pracovníkom, širokej odbornej i laickej verejnosti. Fond tlačených publikácií predstavuje približne 500 000 knižničných jednotiek, ďalšieho pol milióna dokumentov je k dispozícii v digitálnej forme v licencovaných plnotextových databázach medzinárodných vydavateľov alebo v databázach produkovaných knižnicou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM