Hokej

Skvelá hra hokejistov Nitry: Hrnka vidí za úspechmi Corgoňov dobré vzťahy v kabíne

Nitra zažíva rozprávkový úvod sezóny. Tomáš Hrnka prezradil, čo je za tým.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá hra hokejistov Nitry: Hrnka vidí za úspechmi Corgoňov dobré vzťahy v kabíne
12
Galéria
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti Nitry potvrdili aj v Košiciach výborný vstup do sezóny a po víťazstve 4:3 sú v tesnom kontakte s lídrom Tipos extraligy. K víťazstvu ich nasmeroval najmä trojbodový Roman Žitný, opäť však ťažili najmä s príkladnej súhry dokumentujúcej hernú pohodu. „Zaklopem si, nech to vydrží čo najdlhšie,“ poznamenal útočník Tomáš Hrnka.

Potrebné víťazstvo

Nitrania zmarili košické ambície na štvrté víťazstvo za sebou už v úvode zápasu. Po 60 sekundách otvoril skóre Žitný, v 14. minúte už domáci striedali brankárov za stavu 0:3. Hoci „oceliari“ neskôr herne výrazne pridali a dotiahli skóre na 2:3, k vyrovnaniu sa už nedostali.

„Prvá tretina bola dobrá, no zbytočne sme poľavili. To sa nám stáva celkom často. Jednou chybou sa môže všeličo zmeniť a to sa stalo aj teraz. Našťastie sme to ubojovali. Proti takémuto súperovi a po dlhej ceste nám takéto víťazstvo pomôže,“ konštatoval Hrnka, strelec druhého gólu Nitry.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Vydarené obdobie kariéry potvrdil Žitný, ktorého gól na 4:2 bol víťazný. Celkovo si pripísal tri kanadské body a po zápase si podľa nového zvyku kabíny prebral od obrancu Martina Bodáka zlatú prilbu. Tá určuje najlepšieho hráča Nitry v zápase, Žitný ním bol v krátkom čase už druhýkrát. V novembri nastúpil do 7 zápasov, v ktorých získal 10 kanadských bodov za 6 gólov a 4 asistencie.

Dobré vzťahy

Pre krídelníka, ktorého sezónne maximum je 11 bodov v 51 zápasoch predchádzajúceho ročníka, ide o skvelý štart do sezóny. „Som rád, že sa to zlomilo. Teším sa, že bodujem a zároveň tým pomáham tímu k víťazstvám. Bez spoluhráčov by to však nešlo,“ nezaprel Žitný tímového ducha.

Práve súdržná partia je to, čo Nitrania vyzdvihujú od začiatku sezóny.

Do mužstva sa vrátilo viacero odchovancov, k nim pribudli Žitný, brankár Evan Cowley či obranca Jake Cardwell, ktorí vhodne doplnili družinu vedenú ďalším navrátilcom, trénerom Antonínom Stavjaňom. Nitre sa v úvode sezóny darí a 9 víťazstiev z 11 zápasov nemá žiadny iný extraligista. „Dávame do toho aj povestné srdiečko, dôležité sú aj dobré vzťahy v kabíne. Vytvorili sme tu partiu chlapcov, ktorí sa poznajú celý život, a aj z toho ťažíme,“ poznamenal Hrnka, ktorý tvorí prvú formáciu s navrátilcami Marekom Slovákom a Marekom Tvrdoňom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

HC Košice - HK Nitra 3:4 v 15. kole
12
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván
Zdroj: TASR

Najčítanejšie