Hokejisti Nitry s cenným víťazstvom: Z Košíc si odniesli tri body, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v zápase 15. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:3.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry s cenným víťazstvom: Z Košíc si odniesli tri body, FOTO
12
Zdroj: TASR/František Iván

Od úvodu sa hral atraktívny hokej s obojstranne aktívnym pohybom, pričom nechýbali šance ani góly. V prvej tretine mali herne i gólovo navrch hostia, no ako prvý mohol skórovať košický obranca Růžička, ale v 1. minúte neuspel v nádejnej pozícii pred brankárom Cowleyom. Trest prišiel okamžite, keď v protiútoku Šťastný našiel voľného Žitného a ten prekonal Sedláčeka – 0:1. Gól dodal hosťom sebavedomie, domáci sa naopak dostali do herného útlmu a v prvej tretine neprekvapili súpera ani v presilovkách. Naopak, v 12. minúte im hostia ukázali jednoduchý návod na využitie početných výhod, keď Hrnkovi stačilo správne nastaviť hokejku na puk od Tvrdoňa – 0:2. Keď ďalšie prečíslenie v podaní hostí zakončil Kollár gólom na 0:3, prepustil brankár Sedláček svoje miesto Riečickému.

Košičania sa vrátili do zápasu v úvode druhej časti, keď Pospíšil v presilovke tečoval Baránekovu strelu – 1:3. V 27. minúte obranca Cibák v sľubnej šanci vrátil puk Pospíšilovi a ten už vedel čo s ním – 2:3. Zápas dostal nový náboj, Košičania boli v druhej tretine aktívni v ofenzíve, viackrát zovreli súpera v jeho pásme, no ďalší gól nevyťažili. Naopak, 24 sekúnd pred koncom druhej časti vyšiel hosťom protiútok, keď Kollárovu strelu vyrazil Riečický iba pred pohotového Žitného – 2:4.

Tretia tretina priniesla bojovný hokej, aj sľubné šance Daudu i Žitného. Hostia v nej hrali aj krátku presilovku o dvoch hráčov, ale Košičania sa ubránili. V 50. minúte sa brankár hostí Cowley zaskvel pri šanci Růžičku, ktorého strelu zblízka zmaril efektnou lapačkou. V 57. minúte sa Havrila ocitol sám pred Cowleyom a prvým gólom v sezóne upravil na 3:4. Košičania sa v závere dostali aj k hre bez brankára zvýraznenej o presilovku, ale skóre sa už nezmenilo.

HC Košice – HK Nitra 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ) – 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 14. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák). Rozhodovali: Orolin, Žák – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Pospíšil (Koš.) 10 min. OT + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Zmeny: 14. Riečický za Sedláčeka (Koš.).

HC Košice: Sedláček (14. Riečický) – Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Chovan, Pospíšil, Réway – Milý, Mráz, Klhůfek – Jenyš, Eliáš, Jokeľ – Belluš, Havrila, Frič – Krasničan

HK Nitra: Cowley – Cardwell, Pupák, Švarný, Bodák, Knižka, Nemec, Socha – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Holešinský, Dauda, Stümpel – Minárik, Šiška, Škvarek – Pätoprstý

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Šancu na body sme prehrali v prvej tretine. Povedali sme si, že chceme na súpera vyletieť a dostať ho pod tlak aktívnou hrou, no nedokážem si vysvetliť čo sa stalo. Prehrávať 0:3 s takýmto súperom nie je jednoduché. Po prvej tretine bol prievan v šatni. Od druhej tretiny nás bol plný ľad, hrali sme to čo sme chceli. Za stavu 2:3 sme mali veľa šancí vyrovnať zápas. Hostí podržal vynikajúci brankár.“

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra: „Neboli sme v kompletnom zložení, no hráči hrali s nasadením a odbojovali to. V prvej tretine sme boli efektívni a vďaka tomu sme položili základ víťazstvu. Neskôr sme sa viackrát dostali pod tlak, ale aj vďaka výbornému brankárovi sme to zvládli.“

HC Košice - HK Nitra 3:4 v 15. kole