Silvester v Nitre: Na námestí retro zábava a ohňostroj, na Zobore tradičný beh

Prelom rokov sa bude v meste pod Zoborom oslavovať v retro štýle. O zábavu na námestí sa postará aj skupina Maduar. Chýbať nebude tradičný ohňostroj.

Lucia Šútorová

Príchod Nového roka sa blíži. Aj tento rok mesto pripravilo silvestrovský program na Svätoplukovom námestí. Ako informovala radnica, tohtoročný program Silvestra v Nitre sa ponesie v duchu „retro“.

„V programe budú účinkovať DJ AQUA, DJ Ivan Kopáč a skupina MADUAR. Súčasťou programu je aj novoročný príhovor primátora mesta Nitry Mareka Hattasa a silvestrovský ohňostroj,“ prezradil Pavol Ferčák z MsÚ v Nitre. Program začne o 23:00 a potrvá približne do 1:15 hod. Program je orientovaný na kategóriu 25+.

Počas silvestrovskej noci bude v čase od 20:00 hod do 01:00 hod otvorených aj pár stánkov. „Podľa mojich informácií bude otvorených 4 až 6 stánkov,“ povedal Pavol Ferčák z radnice.

V posledný deň v roku si môžete dať do tela na 31.ročníku Zoborského silvestrovského behu. Organizátorom je Čakanka, n.o. v spolupráci s partnermi. Zoborský silvestrovský beh sa koná každoročne a patrí medzi tie náročnejšie bežecké súťaže. Prvý ročník sa konal už v roku 1988. Trasa meria 3860 metrov a prechádza archeologicky a historicky zaujímavým územím. Ženy sa postavia na štart o 10:00 hod, muži odštartujú v rozmedzí od 40 do nad 75 rokov štartujú o 10:30, ostatní muži o 11:00 hod.

V galérii si môžete pozrieť fotografie ohňostroja, ktorý otváral vianočné mestečko!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk