Iné športy

Nitrianski hokejbalisti majú za sebou náročný víkend, počas ktorého ich čakali rovno dva zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Šesťbodový víkend hokejbalistov: Víťazstvo v Považskej i domáci úspech s Pruským
46

Hokejbalisti z HBK Nitrianski Rytieri Nitra majú za sebou stopercentné dvojkolo. Počas 8. kola cestovali na ihrisko do Považskej Bystrice.

Zápas priniesol dramatický priebeh, ktorý sa skončil víťazstvom Nitry o jediný gól. Na prvý presný zásah sa čakalo až do 25. minúty, kedy za domácich otváral skóre Drábik. Následne však premenili šance už iba hráči Nitry. V 43.minúte vyrovnal Daniška a o dve minúty neskôr strhol víťazstvo na nitriansku stranu Gajdoš.

PROTEF Považská Bystrica – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Góly: 25. Drábik (Bušovský) – 43. Daniška (Gajdoš M.), 45. Gajdoš M. (Daniška)

Zostavy:

Považská Bystrica: Buliš – Lukáč, Bušovský, Šamaj, Demáček, Čičala T., Lipták, Drábik, Bajánek, Bednár, Bujdák, Rufati, Teplický

Nitra: Maxin (Kaczka) – Čičo, Gajdoš M., Daniška, Caglevič, Baláška, Bezák, Toth, Konig, Hlavačka, Kolenčík, Belovič, Ivančík

Počas deviateho kola sa nitrianski hokejbalisti predstavili domácim divákom. Na svojom ihrisku hostili tím ŠK 98 Pruské. Zápas v 6. minúte otvárali hostia zásluhou Ilončiaka , no už o dve minúty neskôr vyrovnal Petrovič (1:1). Neubehla ani minúta a Nitra sa dostala do vedenia, keď svoju šancu premenil Révay (2:1).

V úvode druhého dejstva sa podarilo vyrovnať Ilončiakovi (2:2), no Nitra sa dostala do vedenia zásluhou Baláškovho gólu v presilovej hre (3:2) a na konečných 4:2 zvýšil Titka.

HBK Nitrianski Rytieri – ŠK 98 Pruské 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly: Petrovič, Révay, Baláška, Titka – Ilončiak 2

Nitra: Höger – Rašovský, Révay, Snovák, Jacko, Čičo, Ma. Gajdoš, Petrovič, Daniška, Káčer, Titka, Caglevič, Baláška, Bajtala, Ma. Kolenčík, Hlavačka, Belovič, Ivančík

Pruské: Suchomel – P. Pagáč, D. Pagáč, Balga, Faktor, Magut, Čerepan, Rusnák, Cíbik, Ilončiak, Bielik, Vozár