Lucia Lauková Správy

Riešenie dopravy v Nitre a okolí má priniesť strategický dokument za 741-tisíc eur

Radnica dala českej firme vypracovať Plán udržateľnej mobility mesta Nitry. Má pomôcť znížiť dopravné zaťaženie v meste a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Riešenie dopravy v Nitre a okolí má priniesť strategický dokument za 741-tisíc eur
Zdroj: TASR

Mesto Nitra bude mať nový strategický dokument Plán udržateľnej mobility mesta Nitry. Vypracuje ho firma AF-CITY PLAN, ktorá pomohla znížiť dopravné zaťaženie aj v českých mestách Ostrava, Brno, či České Budějovice. Zmluvu o realizácii projektu podpísal so zástupcom firmy primátor Nitry Jozef Dvonč.

„Tvorba dokumentu by mala byť sfinalizovaná po 18 mesiacoch, momentálne je potrebné získať údaje v rôznych modelových situáciách i o aktualizovanom sčítaní dopravy vo vyťažených dopravných lokalitách," povedal Dvonč.

Pre Nitru a okolité obce

Strategický dokument bude spracovaný pre Nitru a okolité obce, ktoré sú momentálne dopravne mimoriadne vyťažené. Špecifikami tejto oblasti sú nielen dopravné zdržania, ale aj dočasné obmedzenia v súvislosti s výstavbou závodu strategického investora či dochádzaním ľudí do Nitry z okolitých dedín za pracovnými i voľnočasovými aktivitami.

Financovanie plánu

Strategický dokument plánuje riešenia, ktoré prispievajú nielen k zlepšeniu dynamickej a osobnej dopravy, ale aj k väčšej bezpečnosti na cestách a k podpore cyklistickej dopravy. Realizácia projektu bude financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorý financovanie strategického dokumentu podporil sumou 741 000 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM