Lucia Lauková Šport Futbal

Regionálne derby pozná víťaza: Nitra si poradila so Zlatými Moravcami, FOTO

Nitrania si po víťazstve nad Zlatými Moravcami 1:0 pripísali do tabuľky už tretiu výhru. Neinkasovali ani raz.

Ilustračný obrázok k článku Regionálne derby pozná víťaza: Nitra si poradila so Zlatými Moravcami, FOTO
8

Sedembodová Nitra privítala v otváracom stretnutí 4. kola šesťbodové Zlaté Moravce a vyrovnané bolo aj ich vzájomné meranie síl. Prvý náznak šance mal domáci Balaj, neskôr sa do lopty oprel Niba a hosťujúci brankár Kováč ju s vypätím síl vytesnil spod brvna na rohový kop. Potom sa už ukázali aj hráči Zlatých Moraviec, Gešnábel si nabehol do druhej vlny a v dobrej pozícii minul bránku, ktorú strážil Hroššo. Nitrania si vypracovali príležitosť aj zo štandardnej situácie, Kóňov priamy kop našiel Krišana, ten tesne netrafil.

Už v 47. minúte sa však skóre zmenilo. Hroššo vykopol loptu, Balaj ju predĺžil a Ivančík krížnou strelou z hranice pokutového územia prekonal Kováča – 1:0.

Tento gól sa napokon ukázal ako rozhodujúci, domáci si už najtesnejšie víťazstvo v regionálnom derby nenechali ujsť. Prispelo k tomu aj vylúčenie hosťujúceho Nikoliča po druhej žltej karte v 55. minúte. Veľkú zásluhu mal tiež Hroššo, ktorý osem minút pred koncom riadneho hracieho času obratne zlikvidoval takmer gólovú hlavičku striedajúceho Ewertona.

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 47. Ivančík. Rozhodovali: Marhefka – Hrčka, Kováč, ŽK: Kuník, Balaj – Nikolič, Mateus, Dobrotka, ČK: 55. Nikolič (ViOn) po 2. ŽK, 3500 divákov
zostavy a striedania:

FC Nitra: Hroššo – Niba, Križan, Kuník, Chovanec – Kotrík, Kóňa, Šimončič, Ivančík (74. Ngeyitala Lola) – Balaj (90.+2 Vencl), Valenta (83. Charizopulos)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Záhumenský, Nikolič, Dobrotka, Chren – Bariš – Cleber (57. Karlík), Mateus, Gešnábel (72. Ewerton), Orávik – Urgela (77. Sládek)