Lucia Lauková Správy

Rebríček najlepších slovenských škôl: Ktoré z Nitry dopadli najlepšie?

Základné a stredné školy prešli novým hodnotením, ktorého výsledky sú už známe. Nás zaujímalo ako sa v rámci celého Slovenska darilo školám z nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Rebríček najlepších slovenských škôl: Ktoré z Nitry dopadli najlepšie?
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil na svojom portáli skoly.ineko.sk letnú aktualizáciu rebríčkov základných (ZŠ) a stredných škôl (SŠ) na Slovensku.

„Okrem aktualizácie údajov sme rozšírili okruh zverejňovaných údajov, vďaka čomu sme mohli aj mierne vylepšiť hodnotenie výsledkov žiakov na jednotlivých školách,“ uvádza Ineko, ktorý použil pri zostavovaní údaje z posledných štyroch rokov, pričom tie novšie majú aj vyššiu váhu.

Najlepšie hodnotené školy na Slovensku

V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave a košické Gymnázium na Poštovej 9. Prečítajte si podrobnosti.

V rámci Nitrianskeho kraja sa najviac darilo Základnej škole Pri Podlužianke 6 z Levíc, Spojenej škole SPŠP.HA.ŠG z Nitry a Gymnáziu A. Vrábla z Levíc. Rebríčky TOP 5 škôl z nášho kraja si môžete pozrieť TU.

My sme však teraz zaostrili na nitrianske školy. Ktorí zástupcovia z nášho mesta sa umiestnili v rebríčkoch Ineka najvyššie?

Najlepšie umiestnené nitrianske školy

V celoslovenskom rebríčku sa najlepšie z nitrianskych základných škôl umiestnila ZŠ Kniežaťa Pribinu. S celkovým hodnotením 7,6 bodov jej patrí spomedzi všetkých škôl na Slovensku 48. miesto. V rámci Nitrianskeho kraja sa umiestnila na 4.mieste. Po nej v celoslovenskom hodnotí získala celkové hodnotenie 7,2 SKŠ-ZŠ sv. Svorada a B. a umiestnila sa na 94. mieste. Trojicu najlepších nitrianskych základných škôl v porovnaní s ostatnými školami na Slovensku uzatvára Základná škola Benkova s hodnotením 6,9 bodov.

Najlepšie výsledky spomedzi nitrianskych stredných škôl dosiahla Spojená škola SPŠP, HA, ŠG. S hodnotením 8,5 bodov obsadila 4 miesto v rebríčku najlepších slovenských škôl. Zároveň patrí medzi najlepšie odborné školy v Nitrianskom kraji, umiestnila sa na prvom mieste. Za ňou nasleduje Stredná priemyselná škola na ulici Fraňa Kráľa, ktorá sa umiestnila na 8. mieste v celoslovenskom hodnotení. V Nitrianskom kraji je druhou najlepšou strednou odbornou školou. Trojicu uzatvára Obchodná akadémia na Bolečkovej 2, ktorej patrí 14. miesto spomedzi všetkých škôl na Slovensku. V Nitrianskom kraji skončila ako tretia.

Najlepšie umiestnené nitrianske gymnáziá

Spomedzi gymnázií sa z nášho mesta umiestnilo v celoslovenskom rebríčku najlepšie Gymnázium Párovská, ktoré obsadilo 17. miesto s hodnotením 7,5 bodov. V Nitrianskom kraji mu patrí druhé miesto. 40. miesto v rebríčku najlepších gymnázií na Slovensku patrí SKŠ-Gymnázium sv. C.a M. v Nitre. V Nitrianskom kraji je toto gymnázium tretie najlepšie. Trojicu uzatvára Gymnázium Golianova na 53. mieste. V rebríčku najlepších škôl v našom kraji mu patrí 5. miesto.

Môže vás zaujímať:

FOTO: Náročná rekonštrukcia plány neprekazila, školský rok začali aj na ZŠ Tulipánová

Za kominára vás vyučí jediná škola na Slovensku: SOŠ v Nitre už má prvých žiakov nového odboru

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM