Lucia Lauková Šport Futbal

Prvý zápas v Juniorskej Lige Majstrov Nitranom vyšiel: Zdolali macedónsky klub

Dorastenci FC Nitra opäť bojujú v mládežníckej Lige Majstrov. Domáci zápas proti súperovi z Macedónska im vyšiel.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas v Juniorskej Lige Majstrov Nitranom vyšiel: Zdolali macedónsky klub

Starší dorastenci FC Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola mládežníckej Ligy majstrov, tzv. Youth League 2017/2018 doma nad macedónskym klubom KF Škëndija Tetovo 1:0.

Súpera sa nebáli a od začiatku útočili na jeho bránu. Príležitosti však mali aj rovesníci macedónskeho klubu. Strelcom jediného gólu v prospech Nitry bol stopér Róbert Kóša. Bránu našla jeho hlavička v 49. minúte.

Aj v ďalších minútach mladí Nitrania neúnavne atakovali bránu súpera. Avšak úsilie sa im už znova na gól nepodarilo premeniť. Do konca zápasu ostal stav nezmenený 1:0. Zverenci trénera Martina Babinca sa s macedónskymi rovesníkmi stretnú v odvete 18. októbra.

FC Nitra „19“ – KF Škëndija Tetovo „19“ 1:0 (0:0)

Gól: 49. Koša, ČK: 90.+4 Vrábel (Nitra)

Zostavy:

FC NITRA: Baláži – Paľo, Richtárik, Kóša (84. Straňák), Kubica (73. Vrábel), Pajer, Fábry, Chobot, Fabiš, Guláš (88. Németh), Macho (C)

KF Shkëndija: Iljazi – bekjiri, Imeri (54. Mislimi), Ljuma (74. Sherifi) , Shefiti ©, Zejnulai, Redjepi (54. Gafur), Osmani, Aliti, Rasimi, Fazlagikj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk