Lucia Šútorová Kultúra

Prvý augustový víkend je pred nami: TIPY ako ho stráviť v meste pod Zoborom

Prázdniny sa prehupli do druhej polovice. Prvý augustový víkend ponúkne v Nitre viaceré podujatia. Prinášame vám ich prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Prvý augustový víkend je pred nami: TIPY ako ho stráviť v meste pod Zoborom
Foto: Rastislav Búgel

Oldtimer Pribina Star

od 2. do 10. augusta o 10.00 h, Letisko Janíkovce

V piatok štartuje v Nitre Oldtimer Pribina Star. Historické vetrone sa do súťaženia pustia v sobotu 3. augusta. Oldtimer Pribina Star potrvá do 10. augusta.

Summer white oldies

2. augusta od 20.00 h, Penzión Artin

O zábavu sa postarajú Jaro Dóczy & Peťo Dóczy. Vstup je možný iba v bielom oblečení!! Počet miest je obmedzený, nutná rezervácia.

Akustika Street tour 2019

2. augusta od 20.30 h, Hidepark

Prešovská skupina Akustika už 5. rok vyráža na tour, v rámci ktorej sa zastaví aj v Hideparku. Jej štýl je zmesou karibskej hudby, slovenského folklóru či world music. Vstupné 5 a 3 eur.

Horúčka jamajskej noci #13

3. augusta o 20.00 h, Hidepark

Horúčka jamajskej noci je tu opäť! Exotická reggae noc plná tanečných rytmov, o ktoré sa postarajú kapely Rising Spirits, SKAPELA ale aj DJ ADMIRÁL KOLÍBA, Selector Conqueror a JUNIOR BENGEL.

Flaam pri Divadle

3. augusta o 17.00 h, Park pri Divadle Andreja Bagara

Tradičná „flaamovská“ grilovačka sa bude tentokrát konať v absolútnom centre Nitry v parčíku pri DAB. Vystúpia Bilčo (Kapela Marhule / Kýbel Mačiek), Dedinský rozhlas Selektors, DJ Transsibírsky Husky a DJ Luigi.

Divadlo a koncert

4. augusta od 17.00 h, Mestský park na Sihoti

Nedeľa bude tradične patriť Nitrianskemu kultúrnemu letu. O 17.00 hodine sa v mestskom parku rozloží Divadlo na hojdačke s hrou Na zemi dobre mi. O 18.00 milovníkov folklóru poteší koncert DH Kozárenka.

SWAP

4. augusta od 15.00 do 18.00 h, Trafačka

Swap – vo voľnom preklade, môžeme pod slovom swap rozumieť, výmenu, výmenný obchod. Veci, ktoré sa swapujú by mali byť nepoškodené, kvalitné, čisté. Také, ktoré sú ďalej použiteľné, akurát už nemajú z rôznych dôvodov miesto vo vašom šatníku.„Swap je výmenný obchod – vy prinesiete kvalitu a domov si kvalitu beriete. Je to výhra v každom smere, nezaťažujeme planétu produkciou nového tovaru a rovnako odpadu. Veci, ktoré sa Vám už nepáčia, nesedia Vám alebo čokoľvek iné, sa môžu perfektne hodiť inému. Ideálny poswapový stav, je nula. V prípade, že ostanú dáke kusy, rozumne ich rozdistribuujeme k ďalšiemu využitiu“. Vstup: odporúčaný dobrovoľný príspevok 3 eurá.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie