Lucia Šútorová Šport Futbal

Prípravné zápasy začala Nitra remízou: Bystrica vyrovnala tesne pred koncom

Prvý prípravný zápas hostila Nitra na trávniku v Alekšinciach mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica. Na rozpálenom ihrisku sa zrodila remíza.

Ilustračný obrázok k článku Prípravné zápasy začala Nitra remízou: Bystrica vyrovnala tesne pred koncom
52
Galéria

FC Nitra má za sebou prvý prípravný zápas pod taktovkou nového hlavného trénera Mariána Sütta. Hostia ohrozili nitriansku bránku už v 10. minúte, ale skóre sa nemenilo. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách sa diváci dočkali gólu až po zmene strán. V druhom polčase už na trávnik nastúpila nová desiatka nitrianskeho mužstva. Pokus Chobota v 60. minúte zmarila obrana hostí.

„V 64.minúte sa opäť predviedol Šípoš bravúrnym zákrokom, keď Polievka vypálil asi z 12tich metrov. V 73.minúte sa prvý krát menilo skóre stretnutia, keď sa Malík presadil z malého vápna. 0:1.“ opisuje web FC Nitra.

Domáci však rýchlo odpovedali. „V 74.minúte poslal Vrábel dobrú kolmú prihrávku Gatarićovi, ktorý sám proti brankárovi nezaváhal. 1:1 Krásna akcia po osi Gatarić, Chari, Kuník znamenala vedúci gól, keď centrovanú loptu sklepol Chobot na Tancíka a zavesil do prázdnej brány 2:1,“ dodáva FC Nitra. Vedenie si Nitra neudržala, tesne pred koncom riadnej hracej doby sa hosťom podarilo vyrovnať skóre, gólom Malíka na 2:2.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

FC Nitra: 1.polčas – Šípoš – Šurnovský, Farkaš ©, Kóša, Fabiš, Bilovský, Machovec, Dojčinovič, Štefanec, Remeň, Fábry 2.polčas – Šípoš – Kunik, Dubeň, Niba, Tancík, Charizopulos, Pajer, Chovanec, Vrábel, Chobot, Gatarić

MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Vaščák, Starší, Lakšík ©, Kupčík, Polievka, Beseda, Migaľa, Vajda, Savić, Willwéber

Rozhodovali: Hybský – Banyi, Šimka

Góly: Gatarić (79.), Tancík (82.) – Malík (73., 90.)

„V horúcom počasí to bolo náročné pre obe mužstva. Bol to prípravný zápas s veľkými chybami, ale videl som tam aj pozitíva. Budeme sa snažiť tie chyby odstrániť,“ povedal pre klubový web FC Nitra hlavný tréner Marián Süttö.

Foto: Rastislav Búgel

FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)
52
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie