Lucia Šútorová Kultúra

Pred nami je sviatočný víkend: Detské oči rozžiari Mikuláš

Mikuláš so svojimi pomocníkmi, anjelom a čertom, neobíde ani Nitru. Tento víkend sa môžete tešiť na viaceré mikulášske podujatia a nielen to.

Ilustračný obrázok k článku Pred nami je sviatočný víkend: Detské oči rozžiari Mikuláš
Zdroj: TASR

Mikulášsky večer

6. decembra o 18.00 h, Svätoplukovo námestie

Na námestí bude v piatok pripravený Mikulášsky večer. V mrazivom decembrovom počasí sa budete môcť zahriať nielen pri horúcom nápoji, ale s kapelami Dany M a Carpe Diem.

Partička špecial

6. decembra o 20.00 h, Nájomná jednotka 210

V piatok zavíta pod Zobor Partička v najsilnejšej zostave. Účinkujú a improvizujú Dano Dangl, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Róbert Jakab a Štefan Martinovič. Vstupné 20 a 24 eur.

Hokejový zápas Nitra – Nové Zámky

6. decembra o 18.00 h, Nitra Aréna

Mikulášska tematika nebude chýbať ani na ľade. Hokejisti HK Nitra sa proti Novým Zámkom postavia v Mikulášskych dresoch.

Koncert Medial Banana

6. decembra o 21.00 h, Music A Cafe

Kapela Medial Banana sa vybrala osláviť 10 rokov svojej existencie do svojich najobľúbenejších miest. Nitra medzi nimi nesmie chýbať.

Mikulášsky vlak

od 5. do 7. decembra od 9.00 do 16.00 h, Slovenské poľnohospodár­ske múzeum

Do soboty si môžete užiť jazdu Mikulášskym vlakom. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program ladený na pôvodné slovenské zvyky a tradície či práce v zimnom období.

MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA PSOV

od 6. do 8. decembra od 7.30 do 19.00 h, Výstavisko Agrokomplex

Na výstavu je prihlásených vyše 6000 psov. Výstava je usporiadaná podľa výstavného poriadku FCI a SKJ a propozícií vydaných organizátorom. Na výstave sa môžu zúčastniť len jedince zapísané v plemenných knihách uznaných FCI.

Silné reči

7. decembra o 19.00 h, Nájomná jednotka 210

V sobotu sa môžete tešiť na dve hodiny plné zábavy. Tešiť sa môžete na zostavu v zložení Jakub Gulík, Ján Gordulič , Jakub Lužina
a Joe Trendy. Vstup od 15 rokov. Vstupné sa platí 13 eur.

Mikuláš na Klokočine

7. decembra od 14.00 h, Mikovíniho ul. – Klokočina

Pripravené budú vianočné pásma detí z materských škôl Benkova i Čajkovského. Zabaví nás Notový Danny, folklórne skupiny Lúč z Lužianok, Janíkovská studnička. Chýbať nebude chutné občerstvenie, niečo na zahriatie, tradičné koledy, program pre deti a príde aj Mikuláš.

Futbalový zápas FC Nitra – AS Trenčín

7. decembra o 14.00 h, Štadión pod Zoborom

Cez víkend je na programe 18. kolo Fortuna ligy. Pod Zoborom privítame futbalistov Trenčína. Zápas sa začína o 14.00 hodine.

Mikuláš na Chrenovej

7. decembra od 15.00 do 17.00 h, Dopravné ihrisko

Deti sa môžu tešiť na divadelné predstavenie či balíčky od Mikuláša. Súčasťou programu bude aj zdobenie stromčeka. Zahrejú vás teplé nápoje pre deti aj dospelých.

Korčuľovanie na Zimnom štadióne

7. a 8. decembra vedľajšia plocha Zimného štadióna (Nitra Aréna)

Cez víkend si opäť budete môcť vyraziť na ľad. Na vedľajšej bude korčuľovanie pre verejnosť v sobotu od 15.30 do 17.00 h a v nedeľu od 12.45 do 14.15 h.

Vianočný trafo.TRH

7. decembra od 9.00 do 15.00 h, Trafačka

Budete si môcť nakúpiť pekné darčeky či pochutnať si na dobrom jedle a stretnúť svojich susedov. V programe vystúpia Števo Haládik & Ľubica Šulíková a študenti SZUŠ ARS STUDIO. Súčassťou bude aj Nitránsky debaččág i workshop výroby vianočných ozdôb.

Koncert Gonsofus

7. decembra o 19.30 h, LifeHouse

GONSOFUS je duo multiinštumen­talistov v zložení Sasha Mamaev (gitara, basa, sax, vokály) a Gábor Tokár (bicie, perkusie, syntezátory). Od úspešného albumu Taking Shape (2015) uplynuli štyri roky a dvojica vyplnilo tento čas najmä usilovným koncertovaním. Vstupné 5 eur.

Koncert Triple SOLO POWER Blanch,Ch.Ellys&Kli­pers

7. decembra o 20.00 h, Music A Cafe

V Nitre vystúpi trio mladých umelcov slovenskej hudobnej scény. Tešiť sa môžete na BLANCH, CHRIS ELLYS a KLIPERS Vstupné 5 eur.

VIII. Vianočný dobročinný bazár

8. decembra od 9.00 do 20.00 h, Divadlo Andreja Bagara

Charitatívny bazár je úspešnou iniciatívou študentov Univerzity Konštantína Filozofa, študentov Súkromnej bilinguálnej obchodnej akadémie a Nadácie Y. Na bazáre sa budú predávať veci za ceny určené kupujúcimi, ktoré môže priniesť v daný deň ktokoľvek priamo do foyer štúdia Divadla Andreja Bagara. Drobnosti do bazára (hračky, knihy, zachovalé oblečenie, porcelán, CDčká, šperky, bižutéria, hudobné nástroje a pod.) môžete nosiť od 9.00 h do divadla.

Mikuláš a jeho anjel

8. decembra o 17.00 h, Svätoplukovo námestie

Tešiť sa môžete na príchod Mikuláša. Pripravená bude ohňová show, veľkoplošná projekcia a pouličná „performance“ s prekvapením.

Korčuľovanie na Klokočine

8. decembra od 13.00 do 15.00 h Hokejová hala Klokočina

V Hokejovej hale na Klokočine sa korčuľuje každú nedeľu. Pre verejnosť je ľad otvorený od 13.00 do 15.00. Vstupné pre dospelých sú 3 eurá, pre deti do 15 rokov 2 eur.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie