Lucia Lauková Správy

Pred bývalým Orbisom si spravili parkovisko: Mestská polícia nemôže zasiahnuť

Na Štefánikovej triede pred budovou bývalého Orbisu je plocha, na ktorej parkujú vozidlá. Prečo tak robiť môžu vysvetlil náčelník Mestskej polície v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Pred bývalým Orbisom si spravili parkovisko: Mestská polícia nemôže zasiahnuť
Zdroj: Dnes24.sk

Odparkované autá v centre mesta na ploche pre bývalým Orbisom si obyvatelia v Nitre všimli už dávnejšie. Otázky prečo tam tieto vozidlá parkujú a Mestská polícia nekoná sa dostali na zasadnutie členov výboru mestskej časti č.2 Staré mesto.

Otázky zodpovedal náčelník Mestskej polície v Nitre, Erik Duchoň. „Na zasadnutí VMČ bolo vysvetlené, že časť spomínanej lokality je súkromným majetkom VÚB – a časť firmy Inpek. Na týchto plochách parkujú vozidlá, ktoré nie sú príslušníci Mestskej polície oprávnení riešiť,“ povedal pre mestský týždeník, náčelník Msp v Nitre, Erik Duchoň.

Ako ďalej uviedol Erik Duchoň časť, ktorá patrí mestu a je zaradená do siete miestnych komunikácií, je pravidelne kontrolovaná a vodiči sú tam priebežne riešení. „Nie je však v našich možnostiach zabezpečiť neustále sledovanie parkovania v danej lokalite, čiže sa môže stať, že vozidlá tu sporadicky zaparkujú. Hliadky sú inštruované na zvýšenie kontroly a riešenie priestupkov,“ dodal Erik Duchoň, náčelník Mestskej polície v Nitre.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM