Pozor na rýchlosť: Policajné kontroly aj na cestách Nitrianskeho kraja

Policajti si posvietia na šoférov aj na cestách v našom okrese. Vyhnite sa mastnej pokute dodržiavaním pravidiel cestnej premávky.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Pozor na rýchlosť: Policajné kontroly aj na cestách Nitrianskeho kraja
Zdroj: TASR

Cieľom celoslovenskej osobitnej dopravnej kontroly, ktorú polícia vykoná oddnes do 3. septembra, je pozitívne ovplyvnenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V rámci Nitrianskeho kraja sa uskutoční v okresoch Levice, Nové Zámky, Komárno, Nitra, Šaľa a Topoľčany. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Ako ďalej uviedla, policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd. Ide najmä o rýchlosť jazdy, porušenie základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. Ako doplnila hovorkyňa, v rámci nej nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame