Aktualizované LULA Správy

Poslanci schválili dotáciu: Zdieľané bicykle sa vrátia do Nitry budúci týždeň

Podmienkou spustenia služby bikesharing v Nitre bolo schválenie dotácie vo výške 115-tisíc eur. Na májovom zasadnutí poslanci prevádzkovateľovi odklepli peniaze.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci schválili dotáciu: Zdieľané bicykle sa vrátia do Nitry budúci týždeň
Zdroj: Arriva

Prázdne stojany na zdieľané bicykle by sa mali zaplniť budúci týždeň. Potvrdila to Petra Helecz riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva, potom čo poslanci Mestského zastupiteľstva odsúhlasili dotáciu 115-tisíc eur.

Dotácia bola súčasťou materiálu o rozpočtových opatreniach na tento rok. Za schválenie hlasovalo všetkých 20 prítomných poslancov. Nikto z poslancov sa hlasovania nezdržal a ani nikto nebol proti.

Pôvodne prevádzkovateľ služby žiadal od mesta uhradiť náklady za roky 2017, 2018 a 2019 vo výške 280 000 eur. „Sme veľmi radi, že Mestské zastupiteľstvo schválilo dotáciu na službu zdieľaných bicyklov za rok 2018. Viedli sme dlhé rokovania, kde Arriva pristúpila ku kompromisu a mestu sme odpustili poplatok za rok 2017 a prisľúbili sme prevádzku v roku 2019, ktorú budeme financovať z vlastných zdrojov,“ povedala Petra Helecz zo spoločnosti Arriva.

Nová súťaž

Mesto chce vypísať novú verejnú súťaž na prevádzkovateľa služby zdieľaných bicyklov. Podľa slov Petry Helecz sa Arriva tendra zúčastní. „Očakávame, že mesto vypíše verejné obstarávanie na službu zdieľaných bicyklov v čo najkratšom čase, dovtedy sme sa zaviazali, že budeme prevádzkovať službu zdieľaných bicyklov z vlastných zdrojov,“ dodala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva.

Použite dotácie

Niektorým poslancom sa výška požadovanej dotácie 115-tisíc zdala privysoká. „V sume sú zahrnuté prvotné investičné náklady a samotná prevádzka. Pod prevádzkou rozumieme opravy bicyklov v teréne menšie. Väčšie opravy v sklade. Je tam zahrnutá redistribúcia bicyklov v rámci mesta, aby bol dostatočný bicyklov na jednotlivých stanovištiach. Ďalej je tam webová stránka, aplikácie, ktoré treba vždy obnovovať, je tam komunikácia s užívateľmi a sú tam aktivity, ktoré robíme pre obyvateľov mesta v rámci mestských slávností či univerzitných dní,“ vymenúva Petra Helecz.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie