Krimi

Polícia pokračuje v kontrolách: Tento rok už v kraji odhalila 22 prevádzačov

Polícia v Nitrianskom kraji sa zamerala na nelegálnu migráciu. Spoločné služby majú aj s maďarskými kolegami.

Ilustračný obrázok k článku Polícia pokračuje v kontrolách: Tento rok už v kraji odhalila 22 prevádzačov
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajti v Nitrianskom kraji pokračujú v kontrolách nelegálnej migrácie na území kraja. Len v tomto roku odhalili 22 prevádzačov a vykonali šesť cezhraničných prenasledovaní v súvislosti so sekundárnou migráciou.

„V rámci Nitrianskeho kraja nedošlo k zhoršeniu bezpečnostnej situácie a vykonávané opatrenia na úseku sekundárnej migrácie nemajú vplyv na zabezpečenie plnenia zákonných úloh Policajného zboru,“ zhodnotilo situáciu Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Nitre.

Zároveň potvrdilo, že polícia v Nitrianskom kraji neeviduje žiadne protiprávne konanie, z ktorého by bol podozrivý migrant.

Na úseku sekundárnej migrácie v rámci Nitrianskeho kraja sú vykonávané viaclíniové opatrenia s cieľom zvýšenia pocitu bezpečnosti obyvateľov, preventívneho pôsobenia pred protiprávnym konaním a odhaľovaním trestných činov prevádzačstva. V prvom rade je vykonávaný spoločný výkon služby s maďarskou políciou na území Maďarska na hraničných priechodoch v Šahách, Štúrove a na všetkých mostoch v Komárne vrátane železničného, a to nepretržite.

Vzájomná spolupráca

Vo vybraných časoch a miestach je vykonávaný spoločný výkon služby s maďarskými policajtami na vytypovaných komunikáciách vedúcich k hraničným priechodom alebo zelenej hranici. Každé prihraničné Okresné riaditeľstvo Policajného zboru (Komárno, Nové Zámky, Levice) je posilnené aj o policajtov z Prešovského, Košického a Žilinského kraja a takisto aj o policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Nitra.

Na hraniciach pomáhajú aj policajti z bratislavského Odboru služobnej kynológie a hipológie na koňoch. Vo vnútrozemí v bezprostrednej blízkosti oddelení cudzineckej polície v Nitre a Nových Zámkoch je velený výkon služby policajných hliadok v závislosti od počtu administrovaných migrantov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

POLICAJTI V NITRIANSKOM KRAJI POKRAČUJÚ V KONTROLÁCH NELEGÁLNEJ MIGRÁCIE. POMÁHAJÚ NÁM AJ KOLEGOVIA Z PREŠOVSKÉHO,...

Posted by Polícia SR - Nitriansky kraj on Friday, June 16, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM