Správy

Po vlne kritiky prišla pochvala: Čerstvá mamička je šťastná, že rodila v Nitre

O príjemných zážitkoch zo slovenských nemocníc nepočúvame často. Zdá, že v tomto prípade sa pre nitriansku nemocnicu karta obrátila.

Ilustračný obrázok k článku Po vlne kritiky prišla pochvala: Čerstvá mamička je šťastná, že rodila v  Nitre
14
Galéria

V nemocniciach mnohí prežívajú tie najťažšie, ale niekedy aj tie najradostnejšie chvíle. Miestom tých pozitívnejších zážitkov býva zväčša pôrodnica.

V dobrom na tú nitriansku spomína aj jedna z čerstvých mamičiek, ktorá sa rozhodla so svojou skúsenosťou podeliť a svoj príbeh zverejnila na sociálnej sieti.

Najskôr mala strach

Po piatich dňoch od pôrodu nešetrí dvojnásobná mamička slovami chvály na adresu Fakultnej nemocnice v Nitre. Priznáva, že tak ako každá žena mala pred sekciou obrovský strach.

„Prišla som na pôrodnú sálu roztrasená, vystrašená a nervózna. Lekára som poznala, potom som sa zoznámila so sestričkami a personálom a už to išlo. Všetok môj strach postupne ubúdal, až sa napokon úplne stratil. Všetci boli príjemní, chápaví, empatickí, na sále robili všetko preto, aby som nemyslela na to čo sa deje okolo mňa. A poviem vám, aj sme sa tam nasmiali,“ opisuje svoj zážitok jedna z rodičiek.

Pomohli aj poradili

Po zákroku bola prevezená na oddelenie šestonedelia. „Keby ma doma nečakal syn a manžel, poviem vám, ani sa domov neponáhľam,“ hovorí spokojná mamička.

„Nestretla som ešte jednu sestričku, ktorá by bola nervózna, zamračená alebo neochotná. So všetkým nám ochotne pomáhajú, poradia, vypočujú. Každý deň sa nájde lekár, ktorý príde a skutočne sa o nás zaujíma, povypytuje sa, poradí. To isté detskí lekári a sestričky. Som naozaj veľmi šťastná, že som sa dostala sem a mala som možnosť priviesť na svet dieťa v takejto atmosfére a pohode,“ pokračuje.

Vo svojom príspevku neobišla ani tému nemocničného jedla. „Netvrdím, že je tu strava z hotela Hilton, ale ani raz sme neboli hladné. Jedlo je celkom chutné, porcie dostačujúce, takže neviem, čo viac ešte dodať,“ uzavrela mamička vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Fakultná nemocnica Nitra
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie