Správy

Zubria zvernica je zatvorená: Dôvodom je rekonštrukcia príjazdovej cesty

Ak sa chystáte navštíviť Zubriu zvernicu, odložte to na neskôr. Najbližšie dni je táto známa turistická atrakcia zatvorená.

Ilustračný obrázok k článku Zubria zvernica je zatvorená: Dôvodom je rekonštrukcia príjazdovej cesty
Zdroj: TASR

Ako informovali Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik Odštepný závod Topoľčianky, ktoré sú správcom Zubrej zvernice, toto turistické lákadlo je uzatvorené v termíne od 10.septembra do 26.septembra 2018. Dôvodom má byť rekonštrukcia prístupovej cesty do zvernice.

„Vzhľadom k tomu, že pri inom vstupe do Zubrej zvernice nie je možné zabezpečiť bezpečnosť jej návštevníkov, bude Zubria zvernice v uvedenom čase pre verejnosť uzatvorená,“ uviedli Lesy SR.

Rekonštrukcia konkrétne prebieha na ceste v obci Lovce, ktorá prechádza povedľa družstva smerom k zvernici. Tento úsek bol už dlhú dobu v havarijnom stave. Obec v minulosti ale nejavila záujem o jeho opravu. Až súčasné vedenie dedinky sa rozhodlo problém riešiť.

Podľa vyjadrenia starostu Loviec Františka Richtera trvalo samospráve viac ako rok kým do vlastníctva získala všetky kľúčové úseky rozpadnutej cesty. Až potom sa mohlo začať s rekonštrukciou. "Už to mohlo byť dávno hotové, ak by sa s tým v minulosti niekto aspoň pokúsil pohnúť. Týždeň sme robili prípravné práce a teraz sa postupne rozbieha samotná rekonštrukcia,“ povedal starosta.

Opravy nezatiahnu Lovce samé. Celkové náklady na túto investíciu sú 68-tisíc eur, z toho obec zaplatí len 38-tisíc eur. Zvyšných 30-tisíc dali na rekonštrukciu Lesy SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM