Správy Samospráva

Nová moderná tržnica v Zlatých Moravciach? Investor zverejnil vizualizácie

Vedľa starej zlatomoraveckej tržnice, zvanej aj mexikoplac, možno už čoskoro vyrastie nová, moderná tržnica. Investor už zverejnil vizualizácie svojho projektu.

Ilustračný obrázok k článku Nová moderná tržnica v Zlatých Moravciach? Investor zverejnil vizualizácie
8
Galéria

Súkromný investor sa rozhodol od základov prerobiť pozemok v okolí starej hasičskej zbrojnice, susediaci vedľa zlatomoraveckej tržnice „mexikoplacu“. Podľa vizualizácií, ktoré zverejnila firma Drevosky s.r.o. by sa táto lokalita mohla zmeniť na modernú tržnicu s otvorenou i krytou časťou. Celý projekt je podľa investora už pripravený, jeho realizácia však má jeden háčik.

Investor v súčasnosti vlastní väčšinu pozemkov v okolí zbrojnice, až na malý kúsok, ktorý patrí mestu. Pokiaľ tento kúsok nezíska, projekt sa vraj realizovať nebude. V súčasnosti sa preto čaká na rozhodnutie mestského zastupiteľstva či daný pozemok predá alebo nepredá.

Firma Drevosky s.r.o. už v dnešnej dobe vlastní pozemky o výmere 2 122m², realizácia by bola možná po odkúpení mestského pozemku vo výmere cca 220 m², ktoré chce odkúpiť za trhovú cenu schválenú Mestským zastupiteľstvom,“ uviedol investor. „Je dôležité dodať, že predmetnou stavbou nijakým spôsobom nebude ohrozený chod existujúcich stánkov Mestskej tržnice a priestoru známeho ako „Mexikoplac“,“ do­dal.

Poslanci by mali o osude predmetného pozemku rozhodovať na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa bude konať už v septembri. Pokiaľ bude predaj odsúhlasený, v Zlatých Moravciach s veľkou pravdepodobnosťou vznikne nová, moderná tržnica.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM