Kristína Striešková Rôzne

Šokujúce nálezy: Útulok ukrýval okolo 9 zvieracích kostier!

V pondelok prebehla v moraveckom útulku policajná akcia. Spod zeme vyhrabali na viacerých miestach pozostatky približne ôsmich až desiatich zvierat. Momentálne sa v útulku nachádza 47 psov. Prípad sa prešetruje.

Podľa slov riaditeľa Záhradníckych služieb, pod ktoré spadá aj útulok, vyšetrovanie prinesie nejaké závery najskôr o týždeň. „Nájdené kosti a lebky museli ísť na expertízu do Štátneho veterinárneho ústavu, aby sa zistil ich vek,“ dodáva riaditeľ Tomajko. Kosti sa našli v haldách zeme privezenej z mestských výkopov i v zadných častiach útulku, ktoré k nemu kedysi nepatrili. Pán Tomajko nevylučuje, že kosti mohli byť dovezené spolu so zemou na spracovanie. „Pokojne sa to mohlo doviesť. Všeličo sme tu našli: konskú hlavu, lebky ošípanej i hovädzieho dobytka.“ Je povinný uchovávať dokumenty spojené s uhynutím zvieraťa, ochorením či zdravotným stavom „obyvateľov“ útulku.

Vedenie mesta sa netají tým, že má záujem útulok presťahovať. Je smutné, že pán Tomajko, ktorý v Záhradníckych službách pôsobí 39 rokov, sa o tomto kroku dozvedel medzi poslednými. Podľa našich informácií by sa mal útulok premiestniť na Radlinskú ulicu pri Službyt. Obyvateľom okolitých domov sa však táto alternatíva nepáči.// „Dostali sme príkaz z mesta, do 30. septembra sa máme vysťahovať. Ale viete, nie je to také jednoduché, “// sťažuje sa riaditeľ Tomajko.

Mesto ďalej rozhodlo, že Záhradnícke a Technické služby sa zlúčia a ostanú na pôvodnom mieste. Útulok však nevykazuje zisk, preto ho presťahujú a vo verejnej súťaži nájde mesto najvhodnejšieho kupca na jeho pozemok.

Autor: Adriana Blahová

utulok-nalezy
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM