Webnoviny - Rôzne

Primátorovi Zlatých Moraviec klesne plat o dve eurá

Primátorovi Zlatých Moraviec klesne plat o dve eurá. Doteraz zarábal 3 242 eur, na poslednom zastupiteľstve mu poslanci odklepli plat vo výške 3 240 eur. Mzdu upravovali z dôvodu, že od 1. júna platí novela zákona o právnom postavení a platových pome

Ilustračné fotoFoto: SITA/AP ZLATÉ MORAVCE 25. júna (WEBNOVINY) – Platy šéfov samospráv sa odvíjajú od priemernej mzdy v národnom hospodárstve za uplynulý rok a od počtu obyvateľov daného mesta či obce. Novela zákona umožňuje zvýšiť základný plat maximálne o 70 percent, Lednárovi poslanci schválili zvýšenie o 66,5 percenta. „Doteraz však mali primátori a starostovia dvakrát do roka nárok na odmenu až do výšky 50 percent vyplatených platov, čo novela zrušila,“ povedal pre agentúru SITA prednosta zlatomoravskej radnice Ján Jamrich.

Minimálny pokles platu sa nepáčil viacerým poslancom. „Myslím si, že v takej ekonomickej situácii, v akej sa mesto nachádza, by bolo sympatické, keby sme začali so šetrením u primátora,“ povedal Ľudovít Chládek (nezávislý). Aj poslancovi Pavlovi Petrovičovi (nezávislý) sa plat primátora zdá privysoký. Podľa neho by bolo lepšie schváliť najprv nižší plat a ponechať si tým rezervu do budúcnosti na prípadné zvyšovanie za určité zásluhy, aby aj obyvatelia vedeli, za čo konkrétne vyšší plat dostal. Navrhol schváliť primátorovi plat vo výške určenej zákonom zvýšený o 50 percent, čo by predstavovalo 2 918 eur. Za tento návrh však hlasoval len on sám, dvaja poslanci boli proti a ostatní sa zdržali.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM