Iné športy

Pri Moravciach súťažili horskí cyklisti o Slovenský pohár: Ako to dopadlo?

Pri Zlatých Moravciach sa odohral 5. kolo Slovenského pohára v cross country - XCO, UCI a C2. Súťaž mala medzinárodnú účasť.

Ilustračný obrázok k článku Pri Moravciach súťažili horskí cyklisti o Slovenský pohár: Ako to dopadlo?
Zdroj: ŠK Topoľčianky.

Dňa 5. 7. 2018 sa konalo 5. kolo Slovenského pohára v cross country – XCO, UCI a C2. Dejiskom tohto prestížneho podujatia sa stal športový areál Ski Drozdovo, ktoré tu už po tretíkrát organizoval Športový klub Topoľčianky. Pretek situovaný v prekrásnom horskom prostredí Inoveckého pohoria sem pritiahol okrem našich i zahraničných pretekárov z okolitých krajín, ako Česko, Poľsko, Maďarsko a Litva.

„Trať XCO vybudovaná v lyžiarskom areáli, ktorý slúži aj ako Downhill park ponúkla priam ideálne podmienky na túto športovú disciplínu. Nebolo tu núdza o strmé výšľapy i kamenisté zjazdy, skoky, klopenky a všetko čo k tomu patrí,“ uviedol ŠK Topoľčianky.

S nástrahami trate si v kategórii Muži ELITE najlepšie poradil reprezentant z Maďarska – Atila Valter, ktorý obsadil 1. priečku. Za ním v tesnom závese skončil Tomáš Paprska z Českej republiky a tretie miesto obsadil jeho tímový kolega Michael Zeťák – Expres CZ – Scott Team Kolín.

Na pretekoch malo zastúpenie tradične i nežnejšie pohlavie a to v kategórii Ženy ELITE. Tu sa na 1. mieste umiestnila pretekárka zo susedného Česka – Tereza Tvaružková – Maloja Rocky Mountain Team. Za ňou skončila naša – Martina Šichtová – KPHC Turčianske Teplice a 3. priečky sa zmocnila reprezentantka z Poľska – PatryciaPjotrowska – KKW WhyteNexeloWal­brzych.

Tohto preteku sa však okrem týchto hlavných kategórií zúčastnilo množstvo pretekárov rozdelených podľa veku a pohlavia. Teda od najmenších detí, žiakov, juniorov až po veteránov.Nechýbali tu, samozrejme, ani domáci pretekári z ŠK Topoľčianky, ktorí si zmerali sily s tvrdou konkurenciou. „ŠK Topoľčianky ďakuje všetkým zúčastneným a sponzorom za pomoc pri zrealizovaní tohto skvelého športového podujatia a tešíme sa na vás o rok,“ dodal klub.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM