Lucia Lauková Krimi Správy

Polícia o drogovej scéne: V Nitrianskom kraji dominuje marihuana a pervitín

Vlani na Slovensku polícia odhalila 1490 drogových trestných činov. Problém sa týka aj Nitrianskeho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o drogovej scéne: V Nitrianskom kraji dominuje marihuana a pervitín
Zdroj: Policajný zbor SR

Podľa polície na území Nitrianskeho kraja prevažná väčšina páchateľov drogovej trestnej činnosti u seba drogy prechovávala. Najčastejšie išlo o marihuanu, pervitín, extázu a kokaín.

Užívateľmi sú najmä mladí ľudia vo veku od 14 do 30 rokov, združujúci sa najmä na sídliskách. Drogy mali užívatelia v rámci regiónu kupovať v mestách ako Sereď, Šaľa, Hlohovec a taktiež aj v obciach ako Šintava, Šoporňa, Hájske.

Podľa polície v Nitrianskom kraji pribúdajú najmä užívatelia marihuany. „Okruh konzumentov v súvislosti s marihuanou, sa neustále rozširuje a je alarmujúce, že zasahuje do čoraz nižších vekových vrstiev obyvateľstva, najmä z radov študentov stredných škôl či odborných učilíšť, dokonca boli zaznamenané prípady užívania marihuany žiakmi vyšších ročníkov základných škôl,“ píše polícia v správe o drogovej trestnej činnosti.

Za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok bol vlani vyšetrovateľom PZ v Nitre obvinený Bohuš L., ktorý mal v obci Hájske predávať pervitín. Pri domovej prehliadke polícia v jeho dome zaistila viacero stôp, ktoré nasvedčovali trestnej činnosti, medzi nimi liek Fentanyl Sandoz, ktorý je viazaný na lekársky predpis, ale aj kryštalické látky, v ktorých bola zistená prítomnosť metamfetamínu s prímesou metylsulfonyl­metánu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM