Iné športy

Pódiové umiestnenie: Naturálna fitneska z Moraviec úspešná na majstrovstvách sveta

Simona Chovanová (21) zo Zlatých Moraviec dosiahla úspech na Majstrovstvách sveta v naturálnej kulturistike a fitness INBA-PNBA. V kategórii Bikini fitness získala bronz.

Ilustračný obrázok k článku Pódiové umiestnenie: Naturálna fitneska z Moraviec úspešná na majstrovstvách sveta
Zdroj: Dnes24.sk

Majstrovstvá sveta v naturálnej kulturistike a fitness INBA-PNBA sa uskutočnil v Brne v sobotu 2. júna 2018. Šlo o vyvrcholenie jarnej súťažnej sezóny.

Na pódiu sa predstavilo 224 pretekárov z 27 krajín, ktorí súťažili v 46 kategóriách. Medzi súťažiacimi bola i 21-ročná Simona Chovanová pochádzajúca z nášho mesta, ktorá bojovala v kategóriách – Bikini fitness do 23 rokov nad 164 cm a taktiež Bikini fitness nad 164 cm (ženy).

V oboch kategóriách sa Simone podarilo vybojovať krásne 3. miesto. „Moje pocity aké som zažívala ten víkend sú priam neopísatelné. Toľko emócii, radosti, šťastia a vďačnosti. Keby sa má niekto pred dvoma mesiacmi spýtal, či chcem ešte opäť súťažiť, poviem mu, že nie. Cvičila som si pre svoju radosť, neriešila som žiadne diéty, a život som si užívala naplno. Ale niekde vo mne to stále driemkalo, ten pocit sa opäť postaviť na pódium, užiť si to naplno a znova zažiť tu predsúťažnú atmosféru. Proste som sa v tom našla a milujem to, čo robím,“ povedala mladá fitneska, ktorá sa tomuto športu venuje už takmer 4 roky. Prvýkrát sa súťažne v kategórii Bikini fitness postavila na pódium v roku 2015.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM