Správy

Čo bude s kaštieľom Migazziovcov? Mesto chce získať dotáciu na jeho OBNOVU

Celkové oprávnené výdavky projektu sú podľa stavebného rozpočtu vyčíslené na vyše 1,5 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Čo bude s kaštieľom Migazziovcov? Mesto chce získať dotáciu na jeho OBNOVU
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Zlaté Moravce chce pokračovať v obnove a rekonštrukcii kaštieľa Migazziovcov. Radnica sa chce uchádzať o finančné prostriedky na rekonštrukciu z mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov.

Rozhodnú o spolufinancovaní

Mestskí poslanci na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva zároveň rozhodnú o zabezpečení spolufinancovania projektu minimálne vo výške rozdielu celkových oprávnených výdavkov projektu a poskytovaných prostriedkov mechanizmu a o zabezpečení financovania prípadných neoprávnených výdavkov z rozpočtu mesta.

Obnova fasády aj osvetlenia

Cieľom výzvy je zlepšenie stavebnotechnického stavu verejných historických a pamiatkovo chránených budov, pričom sa zlepší ich energetická hospodárnosť, predĺži životnosť a zvýšia sa možnosti ich využívania verejnosťou.

Obnova kaštieľa by podľa projektu mala zahŕňať výmenu otvorových konštrukcií, obnovu fasády, zateplenie podstrešného priestoru a revíziu krovu či rekonštrukciu osvetlenia.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú podľa stavebného rozpočtu vyčíslené na 1 589 359 eur. Radnica požaduje dotáciu o výške 1 629 093 eur, v ktorej je okrem stavebného rozpočtu zahrnutá aj rezerva v maximálnej výške 2,5 percenta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM