Futbal

ViOn ohlásil novú posilu: Na ročné hosťovanie prichádza aj známa tvár

Futbalový klub FC ViOn pokračuje v stavbe kádra na nadchádzajúci ligový ročník. Aktuálne predstavil dve novinky.

Ilustračný obrázok k článku ViOn ohlásil novú posilu: Na ročné hosťovanie prichádza aj známa tvár
Zdroj: FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Novou posilou futbalového klubu FC ViOn Zlaté Moravce sa stal Vladimír Majdan. Dvadsaťštyriročný obranca podpísal s fortunaligistom dvojročný kontrakt, vo ViOn-e bude nosiť dres s číslom 2.

Majdan je odchovanec žilinskej akadémie, do ViOnu prichádza z FK Pohronie, kde bol uplynulý polrok na hosťovaní z FC Košice. Do najvyššej súťaže sa vracia po dvoch rokoch, v minulosti obliekal okrem Žiliny aj dresy Senice a Púchova. „Potešil ma záujem Zlatých Moraviec, teraz sa budem snažiť využiť príležitosť, ktorú som dostal od trénera Cifraniča a vedenia klubu,“ uviedol v tlačovej správe Majdan.

Dobrý prvý pocit

„S trénerom sa poznám z môjho angažmánu v Púchove, kde ma viedol počas môjho hosťovania. Z môjho prvého dňa na ViOne mám dobrý pocit, s pár hráčmi sa už poznám a preto sa mi tu lepšie adaptuje. Mojím cieľom je po sebe niečo zanechať. Viem, že len tvrdou prácou môžeme niečo pekné spoločne dosiahnuť,“ dodal.

„Je typ moderného obrancu, prešiel si klubom MŠK Žilina. Na tento post bol prvou voľbou trénera Cifraniča. Poznáme jeho kvalitu a charakterové vlastnosti, ktorými bude zapadať do klubovej filozofie,“ povedal pre klubový web na adresu novej posily generálny manažér ViOn-u Marek Ondrejka.

Staronovou posilou futbalového klubu FC ViOn Zlaté Moravce sa stal Jakub Švec. Dvadsaťdvaročný útočník prišiel do materského klubu na ročné hosťovanie z Českých Budějovíc.

Rýchle rokovania

„Rokovania boli rýchle. Vítame možnosť návratu Kuba. Tu vyrástol, domáce prostredie mu pasuje. Veríme, že si pomôžeme navzájom. Je to stále mladý futbalista, na druhej strane má už dosť skúseností. Je rodák z regiónu, o to viac sa jeho príchodu tešíme. Prichádza na ročné hosťovanie s opciou na prestup z Českých Budějovíc,“ povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Švec v uplynulom ročníku hosťoval v MFK Skalica a v desiatich dueloch Fortuna ligy strelil jeden gól. „Za tri roky sa tu vymenilo veľa hráčov a trénerov, stále je to však rodinné zázemie. Sú tu stále ľudia, ktorí ma poznajú a kvôli ktorým som sem prišiel. Chcem splatiť dôveru, ktorú do mňa vkladajú,“ povedal Švec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM