Iné športy

Topoľčianski hokejisti majú za sebou dva zápasy v Slovenskej hokejovej lige. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Výkony hokejistov ako na hojdačke: Najprv porazili Levice, potom nestačili na Považskú
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Počas víkendu bola na programe aj dohrávka prvého kola. Topoľčany na svojom ľade privítali Považskú Bystricu.

Hostia sa dostali do vedenia v desiatej minúte, keď ruky nad hlavu dvíhal Richard Jakubec (1:0). Na ďalší presný zásah sa čakalo až do 40. minúty. Aj v tomto prípade to boli hráči Považskej Bystrice, ktorí sa dokázali presadiť zásluhou Milana Drevenáka (0:2).

V samom závere zápasu hostia udreli po tretí raz, keď presilovú hru využil Miroslav Zaťko a upravil na konečných 0:3.

Čo na to tréner?

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa k stretnutiu vyjadril aj Ľubomír Hurtaj, tréner HC Topoľčany: „So zápasom nie som spokojný, ako sme ho zvládli, ani vstup do zápasu. Škoda druhej tretiny, v ktorej sme mali tlak a veľa striel. Nedali sme z toho gól a ešte sme inkasovali v závere a to nám zobralo energiu. Súper veľmi dobre ubránil tretiu tretinu. Nič iné nám nezostáva, len pogratulovať súperovi a ospravedlniť sa divákom, lebo tretí domáci zápas sme nezvládli a to si už musíme sadnúť s hráčmi, že takto už ďalej nebudeme pokračovať."

HC Topoľčany – HK´95 Považská Bystrica 0:2 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Jakubec (Pšurný, Zaťko), 40. Drevenák (Dmitrijev, Zaťko), 59. Zaťko (L. Ďurkech, Urbánek).

Rozhodovali: Valachovič – Hanko, Nosek, vylúčení: 8:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 236 divákov

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.